Синовицький Ігор, випускник 2014 року

Вибір майбутньої професії - є відповідальним і нелегким. Після закінчення школи переді мною постало питання "куди далі?".  Я вирішив поступати в Тернопільський національний економічний університет на Юридичний факультет, і не помилився в своєму виборі.

Навчання на кафедрі економічної безпеки та фінансових розслідувань ЮФ для мене було дуже цікавим та насиченим. Дякую викладацькому складу за теоретичну базу, яку я отримав та за сучасний підхід до викладу інформації. Викладачі кафедри дуже доброзичливі і відкриті до студентів. На парах часто застосовують презентації, щоб зацікавити студентів.

На нашій кафедрі проводилися різноманітні конференції, круглі столи, цікаві зустрічі з спеціалістами в цій галузі.

На Юридичному факультеті ТНЕУ дуже особлива атмосфера, тут приємно просто проводити час і чудово налагоджене не лише навчання, а й дозвілля. А знання і досвід, які я тут отримав, не забудуться просто так, вони стали міцним фундаментом в житті і кар'єрі.

Кажуть, що студентські роки найкращі у житті. Я можу впевнено сказати, що п’ять років навчання на ЮФ ТНЕУ стали для мене найкращими.

ЮФ ТНЕУ - найкращий вибір!

 

З повагою, Синовицький Ігор  - випускник 2014 року



Роман Мудрак, аспірант ЮФ ТНЕУ 3 курсу денної форми навчання за державним замовленням

 За період навчання в університеті мною було освоєно широкий спектр юридичних дисциплін, серед яких доцільно виділити як теоретико-методологічні, так і прикладні дисципліни. Оскільки базис всієї юриспруденції становлять теоретико-методологічні дисципліни, ще на 1 курсі я зацікавився теорією держави і права. З часом моє зацікавлення отримало академічне підґрунтя, яке вилилося в низці опублікованих мною наукових публікацій в даному напрямку. Наукова діяльність допомогла мені зрозуміти подальший напрямок розвитку, яким став вступ в аспірантуру з метою подальшого навчання і поглиблення моїх теоретичних знань, а в майбутньому захисту кандидатської дисертації.

Надіюся, моє захоплення загальнотеоретичною юриспруденцією та захист кандидатської дисертації дасть мені змогу, в майбутньому, передати свої знання, вміння та навички майбутнім студентам-юристам…



Онукевич(Титар) Уляна Богданівна випускниця ЮФ

Я навчалася в Тернопільському національному економічному університеті (Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин імені Б.Д. Гаврилишина та Юридичний факультет). Оскільки я вже закінчила навчання, у мене якраз  сформувалася певна думка. Університет як людина, в ньому є дві сторони: і хороше і не дуже. Та важливо, що вибираєш ти! Неймовірні емоції – це те, що він мені подарував! А скільки він подарував мені друзів я взагалі мовчу!

    Щодо викладачів, то я зараз розумію, що мені імпонували усі. Незважаючи на казуси, можливо якісь конфлікти, я тільки зараз розумію, що це все такі дрібниці. Левова частка викладачів  –  це люди, які хочуть вас справді навчити, які розкажуть вам не лише теорію, а й моменти з життя, цікаві ситуації, вони можуть стати для вас не лише справжніми психологами, а ще більше – друзями!      Тому ловіть пораду від мене, поважайте один одного, нехай викладачі і студенти будуть друзями, будуть колегами, нехай і викладачі вчаться чогось від студентів, питайте, розповідайте, спілкуйтесь, запрошуйте, жартуйте, це все так зближує і створює атмосферу, бо такі щасливі ранки в університеті, коли тебе зустрічають з посмішкою, коли ти вільно можеш зайти на кафедру і просто поговорити!

     Великим плюсом є гарні умови навчання, тут завжди можна смачно пообідати. У цих стінах поважають інтернаціональних студентів, завжди проводяться різноманітні змагання та олімпіади, які створюють дух університету!

     Для мене не було нічого, що б заставило пожалкувати про свій вибір, мені подобалось все: від умов перебування, до процесу навчання!

     Після закінчення університету пройшло немало часу і за цей час я встигла зрозуміти одне, я – скучила!



Ковтун Надія, випускниця 2017 року

Дорогі наші викладачі кафедри безпеки, правоохоронної діяльності та фінансових розслідувань Тернопільського національного економічного університету, від усієї душі хочемо висловити Вам великі слова подяки за те, що Ви є, за те, що вклали в нас чимало знань і старань, за те, що ніколи не шкодували своїх сил, емоцій, часу і турботи. 

Вашим зусиллям, вашій праці, вашому терпінню і розумінню немає ціни.  Ви завжди були поруч, підтримуючи, коригуючи і направляючи нас на розумний шлях.

Спасибі Вам за все: за наші радісні злети і підтримку під час падінь, за теплі слова та щирі поради, за добрі напуття і щирі переживання, за тверді знання і міцну віру в наш успіх.

 Нехай збудуться всі ваші бажання і виправдаються очікування. Будьте щасливі на 100% реалізовані у Вашій нелегкій праці!



Шароварська Ірина, випускниця 2018 року

З радістю згадую час навчання в університеті ! Було цікаво вчитися, заводити нові знайомства, брати участь в заходах, які організовувалися на юридичному факультеті.

Доброго дня!!! Навчалася в ТНЕУ на юридичному, після закінчення працюю за спеціальністю. За час навчання ніяких проблем зі здачею модулів та екзаменів не було. І знання дають практичні. Маю з чим порівняти, бо подруга вчиться в Польщі і часто розказує про свої проблеми! Наш університет - найкращий!

Він навчив мене проявляти креативність, я отримала цінний досвід спілкування, нових друзів, вміння розставляти пріоритети та все встигати – і вчитися, і відпочивати! Дякую своїм викладачам та особливо декану за його креативність, віру в студентів, вміння вирішувати проблеми та надихати і організовувати студентів! 



Войтович С.В., випускник 2018 року

Навчання і знання, які дають на освітній програмі «Економічна безпека та фінансові розслідування» є майже унікальними, оскільки на кафедрі працюють економісти і юристи. Дякую викладачам за намагання зробити заняття максимально практично орієнтованими та відслідковування останніх тенденцій у сфері правоохоронної діяльності.

Перш за все хочу відзначити відкритість, готовність до діалогу та високі моральні і людські якості завідувача та викладачів кафедри. Будь яке питання, з яким приходиш на кафедру завжди було вислухане і завжди відчувалася підтримка. Коли поєднуються професіоналізм і людяність це надихає до навчання.

Завжди згадується активність кафедри і факультету. Велика кількість практичних і культурних заходів робить студентське життя по справжньому яскравим і незабутнім. Дякую за можливість спілкуватися зі знаними практиками та брати участь у цікавих екскурсіях. 



Юрій Питель, засновник неурядової організації «Українська академія дипломатії»

Хочеться відзначити чудовий викладацький склад кафедри міжнародного права та міграційної політики юридичного факультету ТНЕУ. Тут працює сильна команда висококваліфікованих викладачів, професіоналів своєї справи, до яких завжди можна звернутися за порадою та допомогою. Особливо мене вразила щирість та доброзичливість викладацького колективу, бажання ділитись інноваційними ідеями, досвідом. Я дуже вдячна викладачам кафедри за їх професійні рекомендації та поради! 

Найкраще запам’ятовувались пари, де були проекти протягом всього курсу, бо під час розробки проекту по етапам я поглиблювалась в предмет і розбирала його детально.

Обов’язково брати участь у моделюванні судових засідань за зразком різних правових систем!!! Важливо бачити себе в ролі судді, прокурора, слідчого, підсудного тощо. Це допомагає в майбутньому зрозуміти, яка професія підходить, проаналізувати свої переваги  та недоліки на ринку праці і звичайно  людей, і з ким будеш «змагатись» за місце в омріяному офісі. 



Оленчук Надія, помічник юриста

Студентство – це без перебільшення найбільш яскравий  етап в житті кожної людини. Саме в цей період відбувається становлення особистості, формування світогляду, а також безліч інших метаморфоз, які в подальшому визначають характер і долю особи. Найголовнішим чинником, який впливає на ці процеси, є середовище, в якому формується такий індивід, тобто кафедра університету.

Я обрала кафедру міжнародного права та міграційної політики юридичного факультету ТНЕУ і провчившись тут п’ять років, можу із впевненістю сказати, що це було правильне рішення.  І на це є декілька причин. По-перше, це міжнародні наукові програми. юридичний факультет ТНЕУ володіє широким спектром наукових зв’язків з університетами Польщі, Німеччини, Грузії, Словаччини тощо. Завдяки цій співпраці студенти мають змогу постійно проходити стажування та брати участь у студентських міжнародних науково-практичних конференціях, а це просто надзвичайна перевага університету в конкурентній сфері освіти.  По-друге, це зрештою самі студенти юридичного факультету ТНЕУ. У такому середовищі виховують лідерів. Приємно визнавати той факт, що саме тут я познайомилася з багатьма різносторонніми людьми. Під час спілкування з ними я відкрила для себе безліч нової інформації, передусім у міграційній сфері, яку в майбутньому можна використати для досягнення своїх цілей.



Чижовка Віталій, практикуючий юрист

Викладачі рідної кафедри міжнародного права та  міграційної політики юридичного факультету ТНЕУ допомогли мені отримати глибокі теоретичні знання і що найбільше важливо практичні навички з базових дисциплін, що дозволять знайти себе на ринку праці. Кожен викладач тут професіонал не тільки своєї вузької спеціалізації, а крім того має глибокі знання у сферах міжнародного публічного права та міжнародного приватного права зокрема. Тому ти не задумуючись можеш звертатись з будь-якого питання зі сфери міжнародного права та міграційної сфери до будь-якого викладача  і не залишишся без обґрунтованої відповіді. Я дуже ціную те, що до студентів на кафедрі викладачі відносяться з повагою, цінують індивідуальність і думку кожного, а магістрів вважають практично колегами з якими можна подискутувати на різні теми.  Практично кожен викладач тут викладається на 100 % і дає рівень знань кращих європейських університетів. 



Козловська Христина, спеціаліст Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА

Усі великі відкриття починаються з маленького та невпевненого кроку, який ми робимо назустріч своїй мрії, не дивлячись на перепони. Юридичний факультет ТНЕУ став для мене стартом, він навчив мене та вказав вірний шлях; у його стінах я  змогла проявити себе в ролі старости групи, ментора для студентів молодших курсів, спікера на студентських наукових конференціях. Сьогодні я працюю в сфері міжнародних відносин, а саме в Управлінні міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА і вважаю,  що юридичний факультет ТНЕУ, а саме кафедра міжнародного права та міграційної політики - це правильний вибір і крок до щасливого майбутнього!



Вальків Владислав, юрисконсульт ТОВ «Тернопільгаз»

Після закінчення школи переді мною постало питання "що далі?",адже цей крок ніхто не зробить замість мене. І коли я вперше опинився в стінах юридичного факультету ТНЕУ, то зрозумів, що не помилився в своєму виборі. Спершу мене вразила особлива атмосфера, тут приємно просто проводити час і чудово налагоджене не лише навчання, а й дозвілля. А знання і досвід, які я отримав в юридичному факультеті ТНЕУ, стали міцним фундаментом в житті і кар'єрі. Працюючи на посаді юрисконсульта ТОВ «Тернопільгаз», я зумів реалізувати свої вміння та навички, зокрема опрацювання нормативно-правової бази законодавства України, розроблення проектів договорів та міжособистісна комунікація. Дякую адміністрації факультету, професорсько-викладацькому складу за бажання розвиватися та вкладати в студентів свою частинку душі.



Вікторія Іванюк, викладач кафедри міжнародного права та міграційної політики юридичного факультету ТНЕУ

У 2017 році я стала випускницею ТНЕУ і отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Правознавство».

Навчання на юридичному факультеті було складним: я розв’язала сотні кейсів, вдосконалила знання з двох іноземних мов, опрацювала правові позиції міжнародних інституцій, прочитала десятки наукових коментарів, розвинула навички критичного мислення, а також уміння домовлятись і вирішувати конфлікти.

Сьогодні я розумію, що це все - одне з найкращого, що я зробила у своєму житті. Адже дані бенефіти стали основою моїх конкурсних перемог та відборів для участі у проектах ЄС, РЄ, ОБСЄ, а також формування професійних скілів.

Дякую викладачам, які стали моїми менторами і зразком гідних, достойних правників.

“Of course it’s hard. It’s supposed to be hard. If it were easy, everybody would do it. Hard is what makes it great.” (Jimmy Dugan)



Ракочий Ігор Іванович, старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Тернопільській області ДПП

      У 2016 році я закінчив з відзнакою юридичний факультет ТНЕУ здобувши ступінь магістра з правознавства. Провівши шість років у стінах вузу можу із впевненістю сказати, що найкращий факультет – це юридичний. Під час навчання ти маєш змогу отримати потужну теоретичну базу від професорсько – викладацького складу, більшість із них є авторами багатьох наукових праць та мають неоціненний практичний досвід з яким діляться на лекція і семінарах. Заняття у нас проходили дуже цікаво, ми пробували себе в ролі учасників судового процесу, криміналістів, поліцейських та інше.

       Завдяки факультету, ми побували на екскурсіях майже в усіх державних органах, установах і організаціях. Мені найбільше запам’яталися екскурсії в місця позбавлення волі, де ми розглядали все з середини, спілкувалися з ув’язненими і могли бачити як вони проводять час, екскурсія у Верховну Раду України, Конституційний суд. На базі юридичного факультету ТНЕУ діє школа «Європейського та польського права», навчаючись ви маєте можливість вивчити польську мову, слухати лекції кращих професорів європейських вузів та поїхати на конференції і стажування до Республіки Польща, і це все абсолютно безкоштовно.

      На вибір моєї професії поліцейського також вплинула військова кафедра, яка діє на базі юридичного факультету. В мене була відповідальна місія, так як я був призначений командиром взводу і хотів щоб мій взвод був найкращим. На кафедрі, окрім військової справи, нас навчали бути справжніми чоловіками, впевненими у своїх силах з твердим характером, щоб в будь-який момент захистити своїх рідних, близьких і Батьківщину. Ну і найкраще, що дає ЮФ  – це можливість себе реалізувати, не тільки в науковому плані, а й в творчому житті. Усі знають конкурс творчості «Студентська ліра», який проводиться щорічно між усіма факультетами ТНЕУ. Це місце, де студенти себе розкривають, хтось співами, хтось танцями, а хтось акторськими здібностями. І відчути ті емоції, які ти відчуваєш на сцені чи гордо вболіваючи за рідний факультет – не порівнюється ні з чим. Тому говорячи про юридичний факультет у мене завжди найкращі відгуки та позитивне враження.



Слідчий СВ ТРВП ТВП ГУНП в Тернопільській області, лейтенант поліції Микола Стрілецький

Пригадуючи своє студентське життя, завжди яскравими моментами згадується навчання на Юридичному факультеті Тернопільського національного економічного. В першу чергу хотів би зазначити що це факультет з великою кількість професійних, висококваліфікованих та просто добрих та справедливих викладачів, які чудово знають та виконують свою роботу. Із дуже високим рівнем матеріально-технічної бази. На якому завжди навчаються розумні, креативні та амбітні студенти, такі справжні якими були і мої одногрупники, з якими поринаєш у надзвичайно активне студентське життя, яке на Юридичному факультеті ТНЕУ вирує безперервно. Насичена навчальна програма, цікаві не ординарні підходи до вивчення навчального матеріалу, практичні тренінги, дуже багато науково-практичних заходів, конкурсів та конференцій, участь у практично всі можливих олімпіадах та конкурсах. Та високі вимоги до знань студентів, які в сукупності дають можливість виховати у стіна Юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, прекрасних фахівців у сфері юриспруденції.

Власне тільки позитивні спогади залишились про рідний факультет і завжди приємно коли проходиш поряд, чи десь чуєш про ЮФ.



Собків Андрій, випускник ЮФ 2018 р.

Я навчався на юридичному факультеті за спеціальністю “Право” Тернопільського Національного Економічного університет в період з 2013 по 2018 р.

На даний момент працюю на посаді слідчого Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.

При виборі професії я, в першу чергу, керувався своїми інтересами і захопленнями тим, що, по-справжньому, мене приваблює. Такими речами були міжнародні відносини і право.

На юридичному факультеті мене навчили глобально і критично мислити, це найголовніше, це той навик, з яким можна застосувати себе в будь-якій галузі. З самого першого курсу мене навчали бути амбітним та цілеспрямованим. Без знань, навичок і побажань від наших викладачів, я б ніколи не став тим, ким на даний момент являюся.

Із студентських років мені найбільше запам’яталися заняття, на яких я мав можливість побачити та застосувати теоретичні знання на практиці. Тут варто згадати викладача кафедри кримінального права та процесу – Олійничука Р.П., який організував практичні заняття у Тернопільському обласному патологоанатомічному бюро, Тернопільському бюро судово-медичної експертизи та ін. Дані заняття розширили мій кругозір, надали можливість поспілкуватися, набратися досвіду в практичних працівників та усвідомити  всі плюси та мінуси цієї професії. Навчання на ЮФ дало мені чітке розуміння того, що саме мені подобається та до чого варто прагнути.     

Я б порадив студентам, котрі вступили на юридичний факультет усвідомленості, розуміння, для чого їм це потрібно, наскільки це збігається з їхніми мріями, інтересами і цілями. Мені завжди подобалося вчитися, пізнавати щось нове, ставити нові завдання. Я вдячний за те, що я отримав цю можливість на ЮФ ТНЕУ.



Випускник ЮФ ТНЕУ Миц П.

Я навчався на юридичному факультеті Тернопільського Національного економічного університету на протязі трьох років у 2016-2018 роках. На даний момент я несу службу у слідчому відділенні одного із районів Тернопільської області. В органах внутрішніх справ із 2017 року. Навчання на юридичному факультеті згадую із приємним сумом. Безтурботні студентські роки залишилися в минулому.

За вищевказаний період часу я отримав достатні знання для подальшої роботи в юридичній сфері. Не буду виділяти окремих викладачів, але зазначу, що ряду педагогів я вдячний не лише за профільні знання, а і за позитивний вплив на формування мого світогляду. 

Зараз усвідомлюю ряд помилок під час навчання. По-перше, необхідно працювати над розвитком в конкретній галузі, у праві не буває “універсальних солдатів”. Або Ви спеціаліст у своїй сфері, або “посередність загального профілю”. Концентрація на певній галузі підготує студента до подальшої роботи і збільшить його цінність на ринку праці. Звичайно, необхідно бути достатньо ерудованим у всіх галузях для розуміння сутності функціонування правової системи України, але осягнути все “право” непосильна задача. По-друге, практика і теорія різні речі. Вивчаючи певну тематику юриспруденції потрібно самостійно досліджувати застосування правових норм на практиці, під час складання документів, здійснення процесуальних дій тощо. Усвідомлення суті практичної реалізації теоретичних знань дозволяє краще запам’ятовувати інформацію і розуміти суть правових норм. По-третє, незрозуміло - питай. Це не тільки нові знання, але і розвиток комунікації. Та і викладачу приємно, що його предмет цікавить студентів, крім цього за це він отримує заробітну плату. По-четверте, участь у різноманітних заходах — ключ до розвитку красномовства. Студенту слід активно брати участь у конференціях, круглих столах, дебатах незважаючи на провали чи невдачі. Студентські роки — це роки коли можна робити помилки. Часто вони мотивують краще будь-якого успіху.

Юридичний факультет — заклад, який сформував частину моєї особистості, куди приємно повертатись і котрий дав мені немалий багаж знань. Щиро вдячний усім викладачам та персоналу.

 



Карий Володимир, випускник ЮФ 2018 р.

Карий Володимир, закінчив юридичний факультет Тернопільського національного економічного університету в 2018 році. Сьогодні працюю заступником начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області.

Навчання в ТНЕУ для мене стало відкриттям низки нових можливостей. Навчальний процес, наукова робота, студентське самоврядування, художня самодіяльність – тут все вирує креативом та інноваційними підходами.

         На парах викладачі готували для нас найцікавіші практичні завдання, вигадували цікаві формати роботи, своїм власним прикладом мотивували до навчання. Одне можу сказати точно – нудно нам на парах не було ніколи.

Юридичний факультет відкрив для мене світ науки – конференції, обговорення, дебати, тренінги, стажування як в межах країни так і за кордоном – ви гадаєте це виняткові події? А ні, для юридичного факультету ТНЕУ це щоденна робота, те до чого студенти мають вільний доступ і те, що відкриває для них широкі можливості.

Мої перші ділові навики та контакти я здобув саме у студентські часи, будучи у самоврядуванні факультету та університету. У мене була міні кар’єра в університеті – заступник голови профкому факультету, голова студентського наукового товариства факультету, голова профкому факультету, студентський декан факультету, заступник голови студентської ради університету – от такі цікаві кар’єрні щаблі студентського активіста. Це був неповторний час.

Художня самодіяльність в університеті теж займає важливе місце, адже розвиває креативне мислення у майбутніх фахівців. Чого вартий лише творчий конкурс «Студентська ліра» - це унікальне дружнє змагання першокурсників, яке згуртовує дітей, які щойно випустились зі школи і ледь-ледь встигли познайомитись, у справжнісіньку родину. 

Девіз юридичного факультету «Народжені перемагати», з ним безумовно не посперечаєшся, а в кого є сумніви може заглянути у хол слави факультету, де від нагород розбігаються очі. Але для перемоги необхідна підтримка, а вона тут є у кожного студента. Будь-яка ініціатива, навіть найфантастичніша, яка могла прийти в голову молодих студентів, які в силу віку є максималістами, знаходила тут підтримку!

До речі, свою першу роботу я отримав з допомогою університету. До нас на заняття прийшли фахівці одного з органів державної влади і розповіли про формування нової структури – бюро правової допомоги. Я спробував і будучи ще бакалавром, під час навчання в магістратурі, був призначений на посаду заступника керівника бюро.

Тому сьогодні, коли мене запитують який ВНЗ обрати без жодних сумнівів рекомендую лише рідний Тернопільський національний економічний університет.



Юрій Ридліцький

 головний державний виконавець Тернопільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області,

випускник ЮФ ТНЕУ 2018 року


Лише із позитивом пригадую своє навчання на факультеті, хоча і було не завжди легко, але я зумів подолати труднощі і реалізував себе як фахівець у юриспруденції. Щиро вдячний усій факультетській родині за усе те, що я здобув у студентські роки – знання, друзів, колег по роботі.  Майбутнім абітурієнтам та нинішнім студентам бажаю терпіння, наполегливості та успіхів, а факультету – процвітання!




Сніжана Дячук

 помічник адвоката в АО «Твій адвокат»,

випускниця ЮФ ТНЕУ 2016 року

Із приємністю згадую свої студентські роки, адже це самий насичений період у моєму житті. Лише із позитивом відгукуюсь про своїх викладачів. Кожен із них був особливим та неповторним, пам’ятатиму їх усе життя. Завжди із захопленням реагувала на ті прогресивні зміни, які щоразу відбувалися на моєму рідному факультеті. Він – найкращий і найкреативніший!!!




Олександр Єднак, випускник ЮФ

 Навчання на юридичному факультеті ТНЕУ запам'яталось, в першу чергу, відкритістю педагогічного колективу. Не менш важливим є заохочення студентів до додаткових форм наукової діяльності (регулярні наукові конференції та інші тематичній заходи ). Серед іншого, варто відзначити спроби  керівництва факультету налагодити зворотній зв'язок зі студентами для оптимізації навчального процесу.