» » Тиждень фінансової грамотності! ДЕНЬ 1 – Бліц-опитування, присвячене всесвітньому дню заощаджень

Дата: 3-11-2016, 15:36 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

31 жовтня 2016 року у рамках заходів, присвячених Тижню фінансової грамотності, студенти факультету фінансів Х. Бурко, Д. Соляник, А. Ткаченко, Н. Петрів, О. Бегун, М. Чорний та доценти кафедри фінансів імені С.І. Юрія Дем’янюк А.В. і Мелих О.Ю. провели бліц-опитування, приурочене Всесвітньому дню заощаджень.

Історія Всесвітнього дня заощаджень розпочалась у жовтні 1924 року в Мілані, коли представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший міжнародний спеціалізований конгрес. 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день як Всесвітній день заощаджень.

Опитування стосувалося проблем формування заощаджень населенням та включало такі запитання:

1.     З яким твердженням Ви погоджуєтеся: «Тримати гроші під матрацом – найкращий спосіб зберегти свої кошти» чи «Гроші мають працювати»? Чому?
2.     Чи здійснюєте (здійснювали) Ви заощадження і на які цілі (відпочинок, оздоровлення, освіта тощо)? Якщо «так», то скільки відсотків становлять Ваші заощадження від Вашого місячного доходу?
3.     З якого віку, на Вашу думку, варто починати заощаджувати?
4.     Чи є зміст заощаджувати в гривні, чи краще купувати тільки валюту?
5.     Якби у Вас була можливість полетіти на відпочинок або покласти кошти на депозитний рахунок у банк, що б Ви обрали і чому?

У бліц-опитуванні взяли участь представники професорсько-викладацького колективу та студенти Тернопільського національного економічного університету: д.е.н., професор, ректор ТНЕУ А. І. Крисоватий, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи (організаційні питання) В. Я. Брич, к.е.н., доцент, директор Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ О. Л. Шашкевич, к.е.н., доцент, заступник декана факультету фінансів Я. М. Фаріон, к.е.н., доцент, заступник декана факультету фінансів Т. Я. Маршалок, к.е.н., доцент, в.о. завідувача кафедри податків та фіскальної політики А. І. Луцик, д.е.н., професор кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Т. О. Кізима, к.е.н., доцент кафедри міжнародного бізнесу і туризму В. І. Охота, к.е.н., доцент кафедри податків та фіскальної політики В. А. Валігура, к.е.н., доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія В. В. Письменний, к.е.н., старший викладач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія О. В. Петрушка, директор студентського містечка І. В. Плішко, голова профкому студентів А. М. Шевчук, студентка факультету ф інансів К.М. Шегера. Респонденти охоче ділилися своїми спогадами, роздумами, порадами щодо здійснення заощаджень.

Незабутні враження залишило спілкування з ректором нашого університету, доктором економічних наук, професором Андрієм Ігоровичем Крисоватим, який залюбки відгукнувся на прохання студентів поспілкуватися на таку актуальну тему. Андрій Ігорович поділився спогадами про перші зароблені кошти, про незабутні студентські роки та перші навики ведення сімейного бюджету, про необхідність здійснення заощаджень та власне хобі, розвивати яке дають змогу заощаджені кошти.

Цікаві інтерв’ю, життєві історії, корисні поради щодо здійснення заощаджень вкотре переконують, що турбуватися про власне майбутнє потрібно заздалегідь.

МИ ФІНАНСОВО ГРАМОТНІ!
МИ ФОРМУЄМО МЕЙНСТРИМ!