» » «Фіскально-монетарне регулювання в умовах кризової економіки»

«Фіскально-монетарне регулювання в умовах кризової економіки»

Дата: 2-12-2016, 16:37 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Першого грудня 2016 року відбувся круглий стіл, організований спільно колективами кафедри банківської справи і кафедри податків та фіскальної політики на тему: «Фіскально-монетарне регулювання в умовах кризової економіки».

Модераторами круглого столу були доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк Олександр Валерійович   та кандидат економічних наук, доцент, завідуючий кафедрою податків та фіскальної політики Луцик Анатолій Ігорович. Координаторами заходу виступили кандидат економічних наук, доцент кафедри податків та фіскальної політики Амбрик Лілія Петрівна, кандидат економічних наук,  доцент кафедри банківської справи Іващук Ольга Олегівна, кандидат економічних наук,  старший викладач кафедри банківської справи Рудан Віталій Ярославович, кандидат економічних наук, доцент кафедри податків та фіскальної політики Ткачик Федір Петрович.

Тематичними  напрямами роботи учасників круглого столу були: монетарні важелі регулювання економічного зросту; фіскально-монетарне регулювання доходів громадян; проблеми монетарної політики в Україні; перспективи використання фіскально-монетарного інструментарію в контексті вирішення проблем кризової економіки; узгодженість монетарної та фіскальної політики – основа антикризового регулювання економіки та забезпечення сталого розвитку.

З вітальним словом до присутніх звернулися: доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи ТНЕУ Задорожний Зеновій-Михайло Васильович;  доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк Олександр Валерійович; кандидат економічних наук, доцент, завідуючий кафедрою податків та фіскальної політики Луцик Анатолій Ігорович; заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Господарик Сергій Степанович; начальник відділення «Дружба» ПАТ Приватбанк, м. Тернопіль Ігнатов Юрій Олександрович; заступник міського голови м. Тернополя Бицюра Леонід Олексійович. Всі вони в комплексі побажали учасникам роботи круглого столу плідної праці, цікавих обговорень та приємних вражень від участі у даному науковому дійстві.

До участі у науковому заході долучилися к.е.н., доцент, декан факультету фінансів ТНЕУ Андрій Ярославович Кізима, к.е.н., доцент, декан факультету банківського бізнесу ТНЕУ Богдан Петрович Адамик, а також викладачі кафедри банківської справи і кафедри податків та фіскальної політики, студенти факультету банківського бізнесу та факультету фінансів.

Під час зустрічі виступили шестеро студентів з цікавими доповідями. Марія Вільшанська, голова СНГ «Банківський аналітик», презентувала доповідь на тему: «Аналіз дієвості інструментів грошово-кредитної політики Національного банку України». Войцешин Василь   (СНГ «Фіскальний аналітик») виступив із доповіддю «Регресійний аналіз залежності експорту товарів в Україні від інструментів митного регулювання». Далі учасники з цікавістю прослухали доповіді Шандрук Ілони (СНГ «English speaking club – all about finance») на тему: «Перспективи подвійного підвищення мінімальної заробітної плати в Україні», Марусин Марії, голови СНГ «Грошова парадигма» на тему: «Цільові орієнтири монетарної політики: вибір ефективного режиму таргетування в Україні» та Вовчок Інни, голови СНГ «Фіскальний аналітик» на тему: «Фіскальна децентралізація та соціально-економічний розвиток регіону». Завершальною прозвучала доповідь Заверухи Віти  (СНГ «Грошова парадигма») на тему: «Світовий досвід антикризового монетарного регулювання провідних центральних банків світу».

Продуктивність, вагомий науковий контекст та креативний підхід доповідачів відзначили всі присутні, а підтвердженням цього стало вручення молодим науковцям сертифікатів учасника роботи круглого столу за кращу доповідь.

Після прослуховування доповідей професорсько-викладацький колектив разом зі студентами перейшли до активного обговорення тематики круглого столу. Допитливість та інтерес студентів набували активного характеру, що слугувало підставами відзначення активних учасників роботи круглого столу відповідними сертифікатами, зокрема Шаповалова Євгена, Бернатовича Василя, Клімовича Руслана, Задорожну Іванну, Ткаченка Павла і Григор’єва Максима.

На завершення заходу виступив декан факультету фінансів, к.е.н., доцент Андрій Ярославович Кізима, який відзначив актуальність тематики круглого столу, високий рівень підготовки студентів обох кафедр та побажав їм наснаги до нових звершень.

Організаційний комітет круглого столу «Фіскально-монетарне регулювання в умовах кризової економіки» щиро дякує студентам, викладачам кафедри банківської справи і кафедри податків та фіскальної політики, а також шановним гостям наукового заходу за активну участь у роботі круглого столу та бажає всім подальших наукових звершень, успіхів і ефективної співпраці у наукових дослідженнях актуальних питань фіскального адміністрування, митної політики та банківської справи.