Науковий семінар «Трансформація монетарної політики Федеральної Резервної системи США в контексті глобалізації»
Дата: 29-03-2018, 17:45 | Автор: студентка 3 курсу ФББ Грицуняк Ірина

Ольга Гнатів наголосила на актуальності тематики заходу. Варто зазначити, що у ХХІ ст. Америка є гегемоном, виступаючи у ролі світового кредитора та глобального лідера. У всьому цьому вона зобов’язана ФРС – структурі, яка стоїть за спиною всієї американської політики.
Зі змістовними та ґрунтовними доповідями виступали Безкоровайний Євген, Руда Олена та Григор’єв Максим.
Доповідь на тему: «Історія монетарної політики США в період 1935-2006 рр.» представив Безкоровайний Євген. Студент наголосив, що на ФРС США накладається дуже велика відповідальність, пов'язана з необхідністю досягнення певних цілей, серед них: проведення грошово-кредитної політики, підтримання стабільності цін у країні, нагляд за діяльністю банків, протидія фінансовим кризам і багато іншого. Саме фінансові кризи та запровадження нових валютних систем стали індикатором ефективності центрального банку впливати як на банківську діяльність, так і на державну економіку загалом. ФРС США в повному обсязі не може забезпечити фінансової стабільності країни, причиною тому можна вважати глобальний вплив світових криз та невбачливі дії керівництва регулятора.
З доповіддю на тему: «Трансформація монетарної політики ФРС США під впливом кризових явищ і тенденцій (2007-2014рр.)» виступила Руда Олена, а Григор’єв Максим – з доповіддю на тему: «Виклики монетарній політиці США». Студент наголосив, що у 2017 р. розпочався новий етап монетарної стратегії ФРС, спрямований на боротьбу з інфляційними процесами в американській економіці, адже адміністрація Трампа проводить відкриту проінфляційну і протекціоністську політику. Нова монетарна парадигма складається з двох ключових блоків: поступове збільшення базових процентних ставок, які вже виросли до рівня 1,5-1,75%, і одночасно початок довгострокової програми вилучення надлишкової ліквідності. Якщо раніше ФРС реінвестувала кошти, отримані від погашення казначейських та іпотечних облігацій, в придбання нових цінних паперів (тобто повертала ліквідність на ринок), то в 2018 р. частина коштів, отриманих від погашення цінних паперів, буде залишатися в резерві, тобто вилучатися з ринку (на кінець поточного року, обсяг таких вилучень повинен збільшитися до $50 млрд. на місяць).
Після виступу доповідачів присутні подискутувати щодо розглянутих тем та висловили свої доповнення. Ольга Гнатів висловила подяку доповідачам за ґрунтовні виступи та всім учасникам семінару за активну участь.








