» » Успішний квітень для студентської науки на ФКІТ

Успішний квітень для студентської науки на ФКІТ

Дата: 18-04-2018, 18:24 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Вже традиційно у весняні дні на базі закладів вищої освіти нашої держави відбуваються завершальні етапи конкурсів студентських наукових робіт. Учасниками таких заходів незмінно є студенти факультету комп'ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету. Про успіхи та здобутки студентської науки розповідає заступник декана ФКІТ з наукової роботи, к.т.н., доцент Володимир Іванович Манжула.

«Щорічно студенти ФКІТ є учасниками Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт із фахових напрямів. Зокрема, нещодавно, 12-13 квітня 2018 року, у Вінницькому національному технічному університеті відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із напряму підготовки «Інформатика і кібернетика». У секціях «Інформатика» та «Кібернетика» було представлено 6 конкурсних робіт у номінаціях: «Інформаційні технології», «Системи захисту інформації», «Системи та засоби штучного інтелекту» та «Математичне моделювання та обчислювальні методи».
Особливо хочу відзначити успіх студентів Віталія Смаля та Вадима Забчука (науковий керівник: к.т.н., доцент Пукас А.В.), які отримали диплом І ступеня. Наукова робота присвячена актуальній проблемі медичної реформи: захисту персональних даних пацієнтів при консолідації медичних даних, яка була вирішена на основі технології Blockchain.
Також, дипломом ІІ ступеня нагородили роботу студентів Сергія Дубового та Володимира Манжули, присвячену проблематиці формування академічних груп в закладах освіти на основі інформаційних моделей поширення знаннєвого потенціалу в соціокомунікативних середовищах (науковий керівник: к.т.н., ст. викладач Порплиця Н.П.).
Студенти Лящинський Павло та Лящинський Петро, що представляли наукову доповідь, присвячену аналізу зображень при діагностуванні ракових пухлин (науковий керівник: д.т.н., професор Березький О.М.), відзначені дипломом ІІ ступеня. Робота студентів є надзвичайно важливою, оскільки дає можливість діагностувати ракові захворювання на ранній стадії і відповідно забезпечити ефективне лікування.
Ще три роботи студентів нашого факультету відзначено дипломами за ІІІ місце. Це студенти: Баюрський Андрій (науковий керівник: к.т.н., старший викладач Крепич С.Я.), Момотюк Олег (наукові керівники: к.т.н., доцент Касянчук М.М., к.т.н., доцент Якименко І.З.) та  Горішний Володимир (науковий керівник: к.т.н., доцент Співак І.Я.).
Зазначу, що цьогоріч уперше студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Голубєв Владислав та Ігнатюк Богдан брали участь в олімпіаді зі спеціальності, що відбулася у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка та здобули диплом ІІІ ступеня (науковий керівник: к.т.н., доцент Войтюк І.Ф.).
На сьогоднішній день ще тривають етапи у Хмельницькому національному університеті, Львівському національному університеті ім. І. Франка, Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки. Загалом, цьогоріч 11 робіт студентів факультету запрошені до участі у підсумковій конференції ІІ етапу студентських наукових робіт. Бажаємо їм високих досягнень та сподіваємося, що вони повторять і перевершать успіхи своїх колег!».