» » Продовження співпраці із NORD University

Продовження співпраці із NORD University

Дата: 3-05-2018, 10:29 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Закордонне відрядження д.е.н., проф., професора кафедри економічної теорії ТНЕУ Длугопольського О. В. із 17 по 23 квітня 2018 р. пов’язане з участю у комунікаційній зустрічі у рамках Україно-Норвезького проекту «Internal Control and the COSO framework: Application to the university sector», який реалізується ТНЕУ у співпраці із Університетом Норд та кількома вітчизняними зво (КНУ ім. Т.Шевченка, ЧНУ ім. Ю.Федьковича). Зустріч по проекту передбачала огляд системи KOLT – сучасної он-лайн платформи, розгляд різних методів он-лайн запису лекцій тощо.

Також була передбачена участь у міжнародній конференції «HND18 – Growth in the Arctic», яка відбулася 18-19 квітня 2018 р. Спікерами пленарного засідання виступили Торбьйорн Ісакен (Міністр торгівлі і промисловості Норвегії), Карін Муотка (член Парламенту Суомі Норвегії), Стефан Депайпере (директор DG MARE Європейської Комісії), Ларс Аамодт (генерал-майор збройних сил Норвегії – Norwegian Joint Headquarters), Ану Фредріксон (директор Арктичної економічної ради), Томас Норвол (президент Nordland Country Government), Гейр Селйєсет (регіональний менеджер Norvegian Oil & Gas Association). Упродовж двох днів міжнародної конференції «High North Dialogue 2018» обговорювалися питання функціонування індустріальних парків і їх розвитку на принципах сталого зростання; запровадження інноваційних індикаторів розвитку економічних процесів; нових викликів, що стоять перед зростаючими економіками (наприклад, старіння населення, проблеми розвитку інфраструктури, надмірного регулювання); можливостей для сталого розвитку Арктики та ролі освіти в цьому процесі; посилення ролі Китаю у Арктиці (China’s Arctic Policy); розвитку Smart Society та Smart Сities.

Декан Бізнес-школи Університету Норд Ерленд Балвег представив результати кількарічного дослідження, присвяченого розробці нового індикатора – Business Index North в розрізі його ключових складових. Керівник департаменту економічного аналізу та обліку Анатолій Бурмістров наголосив на ролі академічних досліджень у економічному прогресі на принципах сталого розвитку, важливості підготовки PhD студентів з акцентом на міжнародні та міждисциплінарні дослідження. Під час роботи конференції студенти різних магістерських програм підготували сценарії розвитку smart cities, а група переможців отримала відповідні сертифікати. Результати розробки сценаріїв були зараховані студентам як колективна робота в окремий курс, присвячений конференції «High North Dialogue 2018». Також окреме питання було присвячене перспективі розвитку міста Будо як smart city за аналогією Хельсінкі (Фінляндія).