Зимові ІТ-школи на ФКІТ назвали своїх лідерів!
ІТ-галузь в Україні є однією із найбільш динамічних і демонструє зростання у 20-30 % щорічно, є другою експортною галуззю держави. Обсяг експорту ІТ-продукції, виробленої в Україні, за результатами 2018 року, склав приблизно 4 млрд доларів.
Швидкими темпами зростає попит на фахівців ІТ-галузі.
Серед закладів вищої освіти України, які здійснюють підготовку фахівців в галузі інформаційних технологій, є Тернопільський національний економічний університет. Факультет комп'ютерних інформаційних технологій ТНЕУ за свою 25-річну діяльність дав путівку у життя понад 5000 ІТ-фахівцям, які успішно працюють у різних сегментах ІТ-індустрії.
Факультет комп'ютерних інформаційних технологій під керівництвом декана – доктора технічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Миколи Петровича Дивака, з року в рік здійснює ефективну профорієнтаційну роботу для залучення талановитих випускників загальноосвітніх шкіл України для навчання у ТНЕУ за усіма спеціальностями галузі знань 12 «Інформаційні технології».
– Миколо Петровичу, відомо, що 5 квітня 2019 року найталановитіші одинадцятикласники отримали сертифікати на право представити свій проект під час Міжнародної конференції «Сучасні комп'ютерні інформаційні технології», яка відбудеться з 5 по 7 червня 2019 року у Південно-Чеському університеті в м. Чеське Будейовице (Чеська Республіка), скажіть, будь ласка, з чого усе почалося?
– 24 листопада 2018 року на базі ТНЕУ був проведений I Західноукраїнський форум «IT-перспектива», під час роботи якого на ФКІТ було створено 6 зимових ІТ-шкіл: Школа проектування мікроконтролерних систем, Зимова школа JAVA, Школа інформаційних технологій майбутнього, Школа етичних хакерів, Школа інтернет економіки, Школа автоматизованих та комп'ютерно-інтегрованих технологій, які дистанційно запрацювали вже у грудні. Спочатку учні шкіл вивчали відповідні предмети. Кожна ІТ-школа засвоювала ту чи іншу технологію, яка стосувалася відповідної спеціальності, за якою є відповідна випускова кафедра. Опісля – керівники-викладачі, які займалися з учнями шкіл, поставили певні завдання стосовно розробки проектів слухачами, і кращі проекти – а їх ми отримали 13 – були запрошені для презентації на завершення навчання в ІТ-школах.
– Високий рівень знань і якість ІТ-технологій могли оцінити лише висококваліфіковані ІТ-фахівці. Скажіть, будь ласка, хто входив до складу журі?
– На ФКІТ було створене компетентне журі для оцінювання рівня цих 13 проектів, до якого увійшли керівники усіх 6 зимових ІТ-шкіл під керівництвом заступника декана з наукової роботи, кандидата технічних наук, доцента Володимира Івановича Манжули. Варто сказати, що до складу журі були залучені керівник Тернопільського ІТ-кластера Катерина Міхайліді (до речі випускниця ФКІТ), представники компаній, зокрема компанії «Елекс» – керівник Тернопільського відділення Сергій Кутузов.
– Миколо Петровичу, за якими критеріями здійснювалося оцінювання ІТ-проектів, зважаючи на те, що із 13 було відібрано найкращих 5 проектів?
– При оцінюванні ІТ-проектів враховували рівень технологій, за яким здійснювалися розробки проектів, рівень презентації... До уваги брали також один із основних критеріїв – можливість розвитку стартапів на ФКІТ на основі представлених проектів.
– Яким документом засвідчується участь слухачів у зимових ІТ-школах ФКІТ ТНЕУ і наскільки він є важливим для учнів шкіл?
– Якщо говорити на загал, то усі учасники зимових ІТ-шкіл отримали засвідчені підписом ректора ТНЕУ сертифікати, про успішне завершення навчання на базі факультету комп'ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету та захист проекту за вказаною темою, і призи від Тернопільського ІТ-кластера. Але варто звернути увагу на те, що найкреативніші 11-класники отримали сертифікати-запрошення – на право представити свій проект на Міжнародній конференції «Сучасні комп'ютерні інформаційні технології», яка відбудеться з 5 по 7 червня 2019 року у Південно-Чеському університеті в м. Чеське Будейовице (Чеська Республіка).
Сертифікат також засвідчує, що на кожного із його отримувачів виділяється по 250 євро, які покриватимуть повністю участь у цій конференції, включаючи проживання, харчування та екскурсії.
– Миколо Петровичу, скажіть, будь ласка, хто є організаторами вищезгаданої міжнародної конференції?
– Організаторами даної конференції є ФКІТ ТНЕУ, Південно-Чеський університет (Чеська Республіка) і Технологічний Університет Деггендорфа (Німеччина), а Почесними головами – ректор ТНЕУ професор Андрій Ігорович Крисоватий і ректори університетів-партнерів.
– Що засвідчує високий рівень Міжнародній конференції «Сучасні комп'ютерні інформаційні технології»?
– Про високий рівень роботи учасників конференції засвідчують відібрані наукові доповіді вчених із 21 країни світу, які будуть опубліковані у науковому виданні, яке індексується науко-метричною базою Scopus.
– Миколо Петровичу, наскільки важливою є участь у міжнародних конференціях українських науковців, студентської молоді та учнів?
– Для українських науковців участь у міжнародних конференціях – це, по-перше, можливість представити результати своїх досліджень міжнародній науковій спільноті, по-друге, участь у такого класу конференціях – це можливість опублікувати статті у міжнародних виданнях, які індексуються науко-метричною базою Scopus чи Web of Science, і, що немаловажно, забезпечити високий рейтинг університету, який вони представляють. А для студентів і учнів – хороший старт у здобутті ІТ-освіти та участі у міжнародних проектах на ФКІТ.
Автор — Марія Баліцька,
головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»