Візит делегації юридичного факультету ТНЕУ до Вармінсько-Мазурського університету в Польщі
Ольштин – столиця Вармінсько-Мазурського воєводства, у межах якого є аж 15 озер. Місто надзвичайно ошатне і зелене із дуже привітними і гостинними господарями. Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині славиться одним із найкрасивіших студентських містечок, потужно наповненою бібліотекою, динамічним розвитком та неймовірною кількістю напрямків навчання.
Делегація юридичного факультету ТНЕУ у складі заступника декана ЮФ ТНЕУ, доцента кафедри психології та соціальної роботи Оксани Коваль, доцента кафедри психології та соціальної роботи Марії Бригадир та директора Центру медіації, доцента кафедри міжнародного права, міжнародних відносин та дипломатії Анжеліки Баран нещодавно мала чудову нагоду побувати в одному із найпотужніших університетів Польщі – Вармінсько-Мазурському університеті, в якому на 16 факультетах і 49 напрямах навчання отримують якісну освіту понад 42 тис. студентів. Із шістнадцяти факультетів університету, одинадцять має повні академічні права, тобто може надавати наукові звання габілітованого доктора. Поміж усього університет є членом European University Association, Centro Interuniversitario per la Ricerca e la Cooperazione con l'Europa Orientale e Sud-orientale та Socrates-Erasmus. Відомо, що у Вармінсько-Мазурському університеті навчається багато студентів із України. На гуманітарному факультеті існує україністика і, оскільки на Вармії та Мазурах проживає чимало українців, у культурних заходах завжди беруть участь місцеві українські колективи. Деякі із них створені саме студентами університету.
Кампус Вармінсько-Мазурського університету є одним із найкрасивіших у країні. Територія ВНЗ займає 230 гектарів, звідусіль оточених лісом та озерами. Тут є все необхідне для ефективного навчання та приємного дозвілля: навчальні будівлі, спортивні майданчики, зони відпочинку, кафе, банки та пошта. Окремої згадки заслуговує сучасний комплекс басейнів.
Але, мабуть, найбільшою цінністю університету є його працівники та студенти – інтелігентні, інтелектуальні, щирі та доброзичливі.
Саме із такими чудовими людьми науковці із ТНЕУ мали велику приємність не лише поспілкуватися, а й спільно попрацювати, провівши два повноцінних тренінги з медіації «Mediacja: win win Strategia w zakresie rozstrzygania sporów» для студентів 2-го, 3-го та 4-го років навчання відділу права та адміністрації UWM.
Спілкувалися про переваги медіації серед інших форм вирішення спорів та конфліктів, визначали професійні характеристики медіатора, розгадували секрети спілкування за межами конфлікту, вивчали «tips & tricks» розвитку навичок спілкування, переконання та розуміння, активних та пасивних методів слухання, вдосконалювали мистецтво відкритих запитань та секрети психологічного айкідо, підкреслювали роль емоційного інтелекту у вирішенні спорів.
Усі залишилися надзвичайно задоволеними: українські тренери від високого рівня підготовки польських студентів, їхнього бажання пізнавати нове й чудової інтеракції, учасники тренінгів – від формату занять, змістовного наповнення та отриманих професійних навичок.
Надзвичайно приємною також була зустріч із ректором UWM Ришардом Ґурецьким у філармонії перед святковим концертом, приуроченим до 20-річчя університету. Пан ректор – людина високоосвічена, дуже інтелігентна та досить доступна у спілкуванні, справив дуже позитивне враження.
Тож, місток між двома чудовими факультетами – ЮФ ТНЕУ та відділом права та адміністрації UWM покладено.