Екотренди в освіті: сучасні парадигми мислення
20 вересня 2019 року колектив кафедри підприємництва i торгівлі факультету економіки та управління ТНЕУ, студенти спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» i «Логістика» виступили співорганізаторами i безпосередніми учасниками ярмарку-фестивалю «Екотренди в освіті: сучасні парадигми мислення», що проводився на базі нашого університету за ініціативи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (ТОКІППО).
У ярмарку-фестивалі взяли участь близько ста учасників, зокрема керівники підрозділів ТОКІППО, доценти кафедр інституту, методисти, педагоги шкіл нашого міста й області, викладачі закладів вищої освіти I-ІІ ступенів не лише Тернопільщини, а й інших областей, учні, студенти.
Цікавою була програма заходу, під час відкриття якого з вітальним словом до учасників звернувся директор ТОКІППО Олександр Петровський, відзначивши важливість підтримки екотрендів не лише у виробничо-господарській діяльності, а й в системі освіти різних рівнів.
Декан ФЕУ Віктор Островерхов відзначив пріоритетність екотрендів та здобутки у цій царині бізнесових структур нашої області i важливість їх пропагування, в тому числі у навчальному процесі.
В.о. завідувача кафедри підприємництва i торгівлі ТНЕУ Ольга Собко наголосила на тому, що нині екотренди є одними з найбільш прогресивних напрямів ведення бізнесу, що обумовило їх врахування в процесі формування освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів i магістрів за згаданими спеціальностями.
Жвавий інтерес у присутніх викликало звернення до учасників ярмарку-фестивалю Романа Репка, співзасновника сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Український кластер виробників равликів» та ТОВ «Еліт Снейл», який ознайомив присутніх з практичною реалізацією екологічного бізнес-проекту у нашому краї.
Координатор заходу та його ідейний натхненник, методист ТОКІППО Лілія Криховець-Хом’як презентувала присутнім міні-проект «Система цінностей як інструмент керування змінами в освітньому процесі», запропонувавши учасникам роботу в окремих творчих майстернях відповідно до визначених локацій з підсумками у формі презентацій та обговорення міні-проектів.
Продовження роботи ярмарку-фестивалю передбачало презентацію методичних майстер-класів, роботу панелей за різною тематикою тощо.
Завершився креативний пізнавально-навчальний захід урочистою імпрезою від учнів Тернопільської гімназії ім. І. Франка під керівництвом Оксани Сампари, а також екологічного start-up «Сортуй сміття», презентованого студенткою спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Анастасією Паращук i студенткою спеціальності «Економіка» Іриною Обшарською (ТНЕУ).
Дякуємо усім організаторам, учасникам, гостям заходу за чудову нагоду познайомитися з новими цікавими людьми, обговорити сучасні прогресивні тренди не лише у практиці господарювання, але й освітньому процесі i просто приємно поспілкуватися!
Сподіваємося на подальшу співпрацю! ТНЕУ гостинний для всіх!