Науковці ТНЕУ - учасники XXVI наукової конференції Асоціації українських германістів
27-28 вересня 2019 року на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася XXVI наукова конференція Асоціації українських германістів на тему: «Moderene Germanistik auf der Suche nach einer neuen Identität: interdisziplinär, interkulturell, international». Цей захід став можливим за сприяння DAAD (Німецька служба академічних обмінів), OeAD (Австрійська служба академічних обмінів), Goethe-Institut Ukraine (Гете-Інститут в Україні) та Hanns-Seidel-Stiftung (Фонд Ганса Зайделя) та Асоціації українських германістів (АУГ).
У XXVI конгресі АУГ взяли участь члени місцевого осередку Асоціації, який функціонує на базі Навчально-наукового центру з вивчення іноземних мов ННІІОТ ТНЕУ, а саме: Лужецька Ольга Богданівна (директор Центру та голова осередку), Сендецька Марія Євгенівна (вчитель німецької мови Бережанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1) та Часковська Олександра Василівна (вчитель німецької мови Жуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанського р-ну). Усі мали нагоду відвідати тематичні воркшопи, круглі столи, презентації книг, а також пленарні засідання за участю науковців з України, Німеччини, Австрії та Польщі.
У рамках конгресу працювали вісім секцій, де обговорювалися актуальні проблеми історії та сучасного стану німецької мови, прагматики та текстової лінгвістики, перекладознавства та міжкультурної комунікації тощо. Під час роботи секції з питань методики викладання іноземних мов виступила О.Б. Лужецька з доповіддю на тему: ”Das Lerntempoduett im Fremdsprachenunterricht”. Варто зазначити, що модераторами були провідні вчені-германісти України, зокрема Бориско Наталія Федорівна, доктор педагогічних наук, професор Київського національного лінгвістичного університету, та Білоус Олександр Миколайович, професор Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Учасники конференції обмінялися творчими ідеями та здобутим досвідом з поглиблення та поширення вивчення німецької мови як іноземної в умовах сьогодення.