Колектив Бібліотеки ім. Л. Каніщенка про «Ніч у бібліотеці»
Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя,
треба ввести її в світ книги.
В. Сухомлинський
Бібліотека ім. Л. Каніщенка ТНЕУ завжди рада вітати у своїх стінах читачів. Завжди – означає не лише зранку, вдень, але й увечері, а то й уночі. Так, так, саме уночі. Цього року в бібліотеці уже вдруге відбулася промо-акція «Ніч у бібліотеці», успішно започаткована минулорічно керівником К. З. Возьним.
Молодь – це наше майбутнє. А ми, університетська бібліотека, є тим штурвалом, який повинен прокладати правильний шлях у їх руслі. Наші студенти – не просто наші читачі, а й наші «перезавантажувачі» – ті, хто вказує напрямок, в якому нам рухатися вперед. Тож «бібліоніч» – ідеальна площина, де перетинаються інтереси як книгозбірні, так і молоді.
Студенти факультету аграрного бізнесу та менеджменту виступили у ролі нічних читачів. «Будьте як вдома», – з такими словами звернувся до присутніх директор бібліотеки ім. Л. Каніщенка К. З. Возьний, даючи зрозуміти, що у цей час бібліотека цілковито та повністю належить нашим гостям. На таке дійство разом зі студентами прийшли і їх наставники та викладачі: декан ФАЕМ Б. Язлюк, куратор І. Любезна та студенти коледжу економіки, права та інформаційних технологій .
Цікаву лекцію по філософію грошей студентам-економістам прочитав голова Правління Української міжбанківської валютної біржі А. Гулей, з якої можна було почерпнути багато знань як про сутніть грошей, так і про їх значення в житті; що впливає на формування капіталу, як ми і наше мислення позитивно або навіть негативно впливаємо на різноманітні фінансові процеси.
…Линуть перші акорди музики, запалюються свічки, і всі поринають у загадкову темряву ночі. Звучить вітання «Діти України» у виконанні студентки КЕПІТ Бородюк Анастасії. Суперхіт ХХ століття «Let my people go», майстерно переданий грою на саксофоні та гітарах, заряджають енергетикою, і вже зал заповнює аура позитиву. Тож все більше й більше голосів долучається до виконання пісні Океану Ельзи «Все буде добре», неначе словами пісні даючи собі настанову на майбутнє.
А потім розпочався квест. Поки перша команда помандрувала виконувати завдання, інші студенти, щоб дарма не гаяти час, розпочали гру, в якій один учасник показує слова жестами, мімікою, а інші намагаються за цими рухами вгадувати назви пісень або відомих людей. На екрані тліє вогонь у каміні, додаючи атмосфері домашнього затишку у бібліосутінки….
Змучені від пройденого дня, де було і навчання, і буденні турботи, і квест, і пісні, студенти вмостилися у зручних кріслах, тулячись одне до одного, для перегляду фільму. Але що то за відпочинок без співу? Тож виконуючи пісні під караоке, студенти продовжували відпочивати…
І хоча вечір закінчився безліч приємних вражень залишилося і в студентів, і в бібліотекарів.
Колектив Бібліотеки ім. Л. Каніщенка