» » Візит декана факультету фізики університету Аристотеля м. Салоніки (Греція) професора Теодора Лаопулоса до ТНЕУ

Дата: 5-10-2012, 11:49 | Автор:

Черговим кроком у напрямку співпраці із закордонними вищими навчальними закладами став візит до Тернопільського національного економічного університету декана факультету фізики університету Аристотеля м. Салоніки (Греція) професора Теодора Лаопулоса. Університет Арістотеля, в якому навчаються 50 000 студентів, є найбільшим в країні.

Протягом 25-28 вересня цього року професор взяв участь у засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.082.02, де відбувався захист дисертаційної роботи викладача кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління факультету комп’ютерних інформаційних технологій Борового Андрія Модестовича.

Згадана дисертаційна робота виконувалась під спільним керівництвом к. т. н., доцента, професора Володимира Кочана (ТНЕУ) та професора Теодора Лаопулоса (університет Аристотеля, Греція). Дане дослідження є черговим етапом тісної співпраці між двома науковими підрозділами, що розпочалась ще у 1997 році, коли професор Теодор Лаопулос і професор Анатолій Саченко подали спільний проект «Розробка інтелектуальної сенсорної системи», що виграв «Відкритий конкурс INTAS OPEN 97-0606».

Над даним проектом протягом 1998-2001 років  працювали науковці чотирьох університетів: університету Аристотеля, Греція (координатор: професор Теодор Лаопулос); університету Калабрія, Італія (координатор: професор Лучіо Ґрандінетті); Політехнічного інституту м. Брест, Республіка Білорусь (координатор: професор Владімір Головко) та ТНЕУ (координатор: професор Анатолій Саченко). У результаті було започатковано проведення міжнародної конференції IEEE IDAACS.

Професор Лаопулос виступив координатором із грецької сторони у спільному Україно-грецькому проекті «Аналіз параметрів команд для енергетичного моделювання вбудованих мікропроцесорів» (2006-2008 рр.), а протягом 2009-2010 років він був науковим керівником гранту Фонду державних стипендій Греції на проведення наукових досліджень Боровим А. М. в рамках його дисертаційної роботи. Професор Теодор Лаопулос є також членом редколегії Міжнародного наукового журналу "Комп'ютинг".

У рамках цьогорічного візиту професор Лаопулос відвідав Науково-дослідний інститут інтелектуальних комп’ютерних систем, де ознайомився з останніми досягненнями науковців НДІ та  прочитав англомовну лекцію на тему «Покращення розуміння роботи однокристальних комп’ютерів» для студентів 1-3 курсів нашого університету.

Під час зустрічі з проректором ТНЕУ з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) професором Луцівим Б. Л., підписано меморандум про взаєморозуміння між Україно-Американською програмою з комп’ютерних наук (директор: к. т. н., доцент Ігор Палій) та Науково-дослідним інститутом інтелектуальних комп'ютерних систем (науковий керівник: д. т. н., професор Анатолій Саченко) Тернопільського національного економічного університету з однієї сторони та факультетом фізики університету Аристотеля з іншої сторони. Меморандумом передбачено співпрацю сторін у спільних наукових дослідженнях, навчальному процесі та обміні науковцями та студентами.