» » Відбулося обговорення наукових досліджень студентів в рамках проєкту “Hate Crime”

Дата: 19-11-2020, 15:24 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

18 листопада на юридичному факультеті класичного університету Тернополя відбулося обговорення наукових досліджень студентів, які приймають участь в україно-німецькому проєкті “Hate Crime”, який спрямований на вивчення ситуації з протидії злочинам, скоєних на ґрунті упередженого ставлення та нетерпимості. Вони поширені у всіх країнах та часто відрізняються особливою жорстокістю, а тому становлять серйозну загрозу і для жертв, і для всього суспільства.

Традиційно захід відкрив декан юридичного факультету, доцент кафедри кримінального права і процесу, економічної безпеки та правоохоронної діяльності Сергій Банах, модератором заходу, координатором проєкту виступила заступник декана, доцент кафедри кримінального права і процесу, економічної безпеки та правоохоронної діяльності Світлана Мазепа. Проєкт здійснюється у співпраці з німецьким центром міжнародних кримінально- правових досліджень (Prof. Dr. ArndtZinn)

Активну участь в обговоренні приймали суддя Тернопільського міськрайонного суду Віктор Братасюк та суддя Тернопільського апеляційного суду у відставці Петро Декайло, а також викладачі кафедри кримінального права і процесу, економічної безпеки та правоохоронної діяльності, кафедри міжнародного права та міграційної політики та кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права.

Студенти досліджували такі теми:
 Яка несправедливість лежить в основі злочину ненависті? (Базан І.)

Покарання за переконання проти покарання за дії: включення в українське кримінальне законодавство ознак, пов’язаних із злочинцем, та класифікація злочинів на ґрунті ненависті (Крижановська О.)
Необхідність існування окремої статті (Блащак А.)

Від мови ворожнечі до злочину ненависті - які межі свободи слова та думки? (Івах М.)

Ефективність збільшення покарання проти альтернативних пропозицій щодо боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті (Котис В.)

Злочини ненависті з точки зору ООН (Мартиневич А.)

Злочини ненависті з точки зору ЄС (Гвязда В.)

Злочини, вчинені на грунті ненависті, у кримінальному законодавстві Гани (Kaiser DischerAmoah Koduah)

Бажаємо успіху нашим студентам у здійсненні подальшої міжнародної співпраці!