» » Відбулася І Міжнародна наукова конференція «Захист прав дитини в контексті Конвенції ООН: педагогічний, психологічний, правовий та інформаційний виміри»

Відбулася І Міжнародна наукова конференція «Захист прав дитини в контексті Конвенції ООН: педагогічний, психологічний, правовий та інформаційний виміри»

Дата: 25-11-2020, 09:58 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 23 листопада 2020 року на соціально-гуманітарному факультеті класичного університету Тернополя відбулася перша Міжнародна наукова конференція «Захист прав дитини в контексті Конвенції ООН: педагогічний, психологічний, правовий та інформаційний виміри».

Співорганізатори заходу: Управління освіти і науки Тернопільської ОДА, Вармінсько-Мазурський університет (філія в Ельку, Польща) та Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Грузія).

Тему конференції обрали не випадково, оскільки щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дітей у річницю ухвалення Конвенції про права дитини. Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство. Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.

 

З вітальними словами до учасників конференції звернулися шановані державні діячі, науковці та практики з України, Польщі, Словаччини, Грузії, Італії.

Відкрила конференцію пані Богуслава Ожеховська – сенаторка Республіки Польща, яка наголосила на актуальності питань формування та реалізації державної політики щодо захисту прав дітей у всьому світі, а також на спільному координуванні зусиль науковців і практиків у їх вирішенні. Пані сенаторка подякувала за надану їй честь відкриття конференції та висловила бажання налагодження подальшої співпраці науковців Польщі та України.

На пленарному засіданні з теплими привітаннями від ректора ЗУНУ професора Андрія Крисоватого до учасників конференції звернулася пані Оксана Десятнюк – проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) ЗУНУ, доктор економічних наук, професор Оксана Миронівна підкреслила важливість та актуальність теми дослідження та відзначила високий рівень організації конференції.

Начальниця управління освіти і науки Тернопільської ОДА, кандидат наук з державного управління, пані Ольга Хома передала вітання від голови Тернопільської обласної державної адміністрації пана Володимира Труша та побажала учасникам конференції плідних практичних результатів у дослідженні проблеми захисту прав дітей на освіту в контексті реформи деінституалізації.

Із вітальним словом звернулася до присутніх виконувач обов’язків декана соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ професор Оксана Гомотюк. Пані Оксана синергувала тематику захисту прав дітей та відзначення в Україні Дня Гідності і Свободи, апелюючи увагу науковців до питання захисту демократичних цінностей, боротьби за права людей, утвердження державної незалежності країни, захисту національних інтересів.

Директор філії Вармінсько-Мазурського університету в Ельку (Польща), доктор права Яцек Мрозек підкреслив високий рівень якості співпраці між Західноукраїнським та Вармінсько-Мазурським університетами та повідомив присутніх про об’єднання результатів роботи конференції у вигляді колективної монографії, яку буде надруковано у видавництві Вармінсько-Мазурського університету із присвоєнням міжнародного стандартного книжкового номера ISBN.

Також слова вітання лунали від доктора педагогічних наук, професора Католицького університету в Ружомберку (Словаччина) пана Амантіуса Акімяка, заступника декана факультету канонічного права Папського Григоріанського університету (Італія) пана Януша Коваля, заступника декана факультету права та соціальних наук Батумського державного університету ім. Шота Руставелі (Грузія), пані Тамти Варшанідзе та заступника декана економічно-педагогічного факультету Вищої школи управління й адміністрування в м. Ополє (Польща), доктора Славоміра Сліви. Гості зазначили про несподівану трансформацію сучасної освіти через світову пандемію та виявлення нового спектру можливостей і перспектив у світовому освітньому просторі.

 

Загальну платформу конференції модерував доктор педагогічних наук, професор Західноукраїнського національного університету пан Юрій Щербяк.  Професійний переклад здійснювала пані Наталія Ліщинська – кандидат філологічних наук, доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ.

 

Загалом до наукової інтелектуальної еліти конференції доєдналися учені з 20 університетів. Окрім Західноукраїнського національного університету, це:

Вармінсько-Мазурський університет (Ольштин, Польща),

Вармінсько-Мазурський університет (філія в Ельку, Польща),

Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Батумі, Грузія),

Католицький університет в Ружомберку (Словаччина),

Вища школа управління й адміністрування (Ополє, Польща),

Міжнародна Кадрова академія (Київ, Україна),

Український католицький університет (Львів, Україна),

Університет Матея Бела (Банська Бистриця, Словаччина),

Папський Григоріанський університет (Рим, Італія),

Університет інформаційних технології та управління імені Котарбінського (Ольштин, Польща,)

Щецінський університет (Щецін, Польща),

Університет імені Кардинала Стефана Вишинського (Варшава, Польща),

Гуманітарно-економічний університет (Лодзь, Польща),

Херсонська академія неперервної освіти» (Херсон, Україна),

Трнавський університет (Трнава, Словаччина),

Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (Тернопіль, Україна),

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (Україна),

Куявсько-Поморська вища школа (Бидгощ, Польща),

Українська Школа управління (Київ, Україна).

 

У приємній дружній атмосфері, у високоповажному науковому товаристві учасники, у загальній кількості близько 100 осіб, мали можливість обговорити актуальні питання загальнотеоретичного та практико-орієнтованого характеру, які стосувалися європейських стандартів права дитини на психічне здоров’я, проблем співвідношення інформаційних прав та інформаційної свободи людини в сучасному світі, забезпечення та захисту прав дітей в умовах локальних конфліктів, можливостей реалізації права дитини на освіту.

 

Організатори сподіваються, що усі напрацювання науковців стануть новим поштовхом для подальшої плідної й ефективної діяльності, а організована наукова конференція на соціально-гуманітарному факультеті Західноукраїнського університету спільно з Управлінням освіти і науки Тернопільської ОДА, Вармінсько-Мазурським університетом (філією в Ельку) та Батумським державним університетом імені Шота Руставелі за підтримки університетів-партнерів, буде підтвердженням тісної міжнародної співпраці, що відкриє нові можливості до укладання перспективних угод, налагодження подальших науково-практичних зв’язків та зміцнення дружніх стосунків.


Із щирою сподівємося на швидке завершення пандемії та запрошуємо усіх колег з дружніх країн до Західноукраїнського національного університету!