Тематична виставка «Волі народної дзвін» до бою під Крутами у бібліотеці ім. Л. Каніщеннка
103 роки тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами, який став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.
Мало яка інша подія в національній історії є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає вагоме місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає достовірного опису крутянських подій.
Трагедія не закінчилася окремою жорстокою розправою зі студентами та гімназистами, що полягли в нерівному бою. Режим, який так часто лицемірно називав себе найгуманнішим і найсправедливішим, не дозволив навіть поховати героїв за народними традиціями. Але після повернення до Києва Центральної Ради, М. Грушевський на першому засіданні Малої Ради 9 березня 1918 р. запропонував вшанувати пам’ять полеглих стрільців студентського куреня, що загинули за Україну. Було вирішено перевезти тіла до Києва і поховати на Аскольдовій горі.
У бібліотеці ім. Л. Каніщенка організовано тематичну виставку «Волі народної дзвін», метою якої є розкриття причини трагедії під Крутами та поваги до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих –
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
Павло Тичина