» » Формуємо культуру якості освіти

Формуємо культуру якості освіти

Дата: 15-02-2021, 10:00 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Кожен університет, кожна освітня професійна чи освітньо-наукова програма у сучасних умовах формує своє інституційне середовище, що сприяє розвитку творчості, креативного мислення та інновацій, удосконалює систему надання освітніх послуг.

Лісабонська декларація про європейські університети (від 2010 р.) визначила цей рух. За результатами дослідження Global Employability University Survey (2014 р.) було окреслено бачення ефективної моделі університету майбутнього.

Тому сьогоднішня система освіти у пошуках ефективної моделі університету майбутнього. Безперечно, формування культури якості системи складає її безпеку і надійність. Навчання і практика, неформальна та інформальна освіта, акредитаційні експертизи, розроблення стандартів формують благодатне поле для реалізації таких ідей.

Забезпечення якості вищої освіти є важливим у задоволенні інтересів студентів, їхніх батьків та всього українського суспільства, адже Україна потребує справжніх фахівців, лідерів, здатних очолити трансформаційні процеси, здатних вірити і служити.

Упродовж 2-12 лютого 2021 року в.о. декана соціально-гуманітарного факультету, д-р іст. наук, проф. Гомотюк Оксана мала нагоду долучатися до партнерської співпраці у справі забезпечення якості вищої освіти. Так, 2-4 лютого 2021 року працювала у складі експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проведення акредитаційної експертизи за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОП «Інформаційна діяльність» за другим рівнем вищої освіти у Одеському національному політехнічному університеті разом із колегами із Національного університету «Львівської політехніки» та Київського національного університету культури і мистецтв.

11 лютого 2021 року професорка Оксана Гомотюк взяла участь у засіданні науково-методичної ради та науково-методичних комісій сектору вищої освіти МОН України, на якому розглядалися питання новацій у вищій освіті, включаючи документи про освіту власного зразка, нову редакцію ліцензійних умов, допуск приватних ЗВО до державного замовлення, моніторинг працевлаштування випускників, регульовані спеціальності. Голова департаменту вищої, передвищої освіти О.І. Шаров грунтовно розповів про нові законопроекти і умови роботи НМР та НМК, відзначено успіхи розробників стандартів вищої освіти.

12 лютого 2021 року як підсумок роботи та обговорення нових векторів діяльності відбулося дистанційне засідання членів підкомісії зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Науково-методичної комісії № 3 з культури і мистецтв сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Модерував на засіданні заступник голови підкомісії Юрій Іванович Палеха, кандидат історичних наук, професор кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету.

Насамперед було вшановано світлу пам'ять голови підкомісії, Андрія Миколайовича Пелещишина, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка».

Згодом учасники робочого засідання сконцентрували свою увагу на обговоренні стандарту молодшого бакалавра зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та окреслили стратегічні напрямки роботи комісії. Михайло Семенович Пасічник, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства, документознавства та інформаційної діяльності Української академії друкарств; Олена Василівна Шевченко, професор кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету; Бачинська Надія Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв висловили своє бачення перспектив розвитку спеціальності.

Таке партнерство додає сили та формує команду однодумців у забезпеченні культури якості вищої освіти!