» » У ЗУНУ розпочалося навчання з підвищення кваліфікації

У ЗУНУ розпочалося навчання з підвищення кваліфікації

Дата: 2-04-2021, 14:45 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 1 квітня 2021 року в Західноукраїнському національному університеті розпочалося навчання лідерів громад, депутатів місцевих рад, фахівців з надання публічних послуг в органах місцевого самоврядування за двома професійними (сертифікатними) програмами підвищення кваліфікації «Управління в органах місцевого самоврядування для лідерів громад та депутатів місцевих рад» та «Професійна діяльність фахівців з надання публічних послуг в органах місцевого самоврядування». Програми реалізуються в рамках виконання Угод про співпрацю № 15/SP/DOBRE/2020,  № 16/SP/DOBRE/2020 від 28 січня 2020 року між Краківським економічним університетом, Малопольською школою публічного адміністрування і Західноукраїнським національним університетом. Навчання за професійними програмами здійснюється завдяки Програмі USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

За результатами конкурсного відбору сформовано дві групи  слухачів: голови територіальних громад, їх заступники, особи, що здійснюють виконавчі функції, секретарі рад, депутати, старости, керівники структурних підрозділів, працівники структурних підрозділів громад та підпорядкованих чи пов’язаних інституцій, що відповідають за реалізацію завдань у сфері публічних послуг. Вони представляють територіальні громади Кременецького, Тернопільського, Чортківського районів Тернопільської області.

Навчання відбувається за дев’ятьма основними модулями, які забезпечуються   сертифікованими тренерами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу Факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету, та двома вибірковими  модулями,  які  реалізуються фахівцями Краківського економічного  університету. В програмі  передбачено вивчення таких дисциплін як: «Управління місцевим самоврядуванням – концепції, моделі та практика в Україні», «Управління людськими ресурсами», «Управління місцевим економічним розвитком», «Публічні послуги», «Територіальне управління», «Бюджети та управління фінансовими ресурсами», «Соціальні комунікації та зовнішні партнерства», «Управління проєктами», «Лідерство». Слухачі мають можливість обрати дві дисципліни вибіркового блоку: «Моделі врядування та громадянської участі в децентралізованих системах», «Європейський Союз: інституції та політичний процес»,  «Культура та глобалізація», «Формування політики на основі фактичних даних». 

Навчання за сертифікатними програмами підвищення кваліфікації відбувається в  розрізі двох семестрів: І семестр – квітень-липень 2021 року; ІІ семестр – вересень-листопад 2021 року у формі 5 дво/триденних сесій і передбачає захист дипломного проєкту. За результатами навчання слухачі отримують сертифікати про підвищення кваліфікації видані Краківським економічним університетом та Західноукраїнським національним університетом.

 Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) –  це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку територіальних громад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; Social Boost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI). Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.