» » V Міжнародна науково-практична конференція

V Міжнародна науково-практична конференція

Дата: 20-04-2021, 15:07 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

На юридичному факультеті Західноукраїнського національного університету відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Україна  в умовах  реформування правової системи: сучасні  реалії та міжнародний досвід».

Пленарне засідання відкрили д.е.н., професор, проректор з наукової роботи Зеновій-Михайло Задорожний, к.ю.н., доцент, декан юридичного факультету Сергій Банах. Серед країн-учасників – Німеччина, Польща, Молдова, Грузія, Туреччина та Австрія. Фридерик Цоль, професор кафедри цивільного права Ягеллонського університету й європейського приватного права, порівняльного права та польського приватного права в університеті Оснабрюк, член правління Європейського інституту права (Німеччина, Польща), під час доповіді наголосив на проблемі правового нігілізму та особливостях східноєвропейських правових систем як повної інструменталізації  закону владою. Особливу увагу привернула доповідь Арндта Зінна, засновника та директора Центру європейських та міжнародних досліджень кримінального права «Мовчазний вбивця – фальсифіковані лікарські засоби як глобальний виклик для громадської безпеки, правоохоронних органів та права». Результати цього дослідження були висвітлені професором Зінном у березні 2021 на конгресі ООН по попередженню злочинності в Кіото. Розглянута проблема фальсифікації вакцин в умовах пандемії. Адам Макхарадзе, професор Батумського державного університету ім. Ш. Руставелі (Грузія), Андрей Пинтья, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри кримінального права, Європейський університет Молдови, Мічеслав Рожанські . д.ю.н., професор Вармінсько-Мазурського університету (Польща) дискутували з приводу правових реформ та протидії корупції. Бенедикт Харзл, доцент Центру східноєвропейського права та євразійських студій юридичного факультету Граца, (Австрія) у ході бесіди запропонував організувати літню школу з вивчення Європейського права. Фейза Башар, доцент кафедри права ЄС у Стамбульському університеті Гедика, юридичний факультет (Туреччина) акцентував увагу на проблемі свободи вираження поглядів та недисркимінації.

Дякуємо співорганізаторам і всім учасникам конференції та сподіваємося на подальшу співпрацю!