АЗД рятує життя!
Сьогодні у класичному університеті Тернополя відбувся тренінг із надання першої домедичної допомоги та користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД), який встановлений у центральному корпусі Західноукраїнського національного університету.
Піклуючись про здоров’я університетської родини з ініціативи ректора було придбано автоматичний зовнішній дефібрилятор.
Приємно відзначити, що ЗУНУ став одним із перших університетів, де встановили АЗД, адже це турбота про людей, які можуть опинитися в критичній ситуації.
У тренінгу взяли участь студенти, працівники та абітурієнти класичного університету Тернополя. Захід був дуже корисний, слухачі почерпнули багато інформації та отримали практичні навички користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором.
«Найбільша цінність – людське життя, тому ми дбаємо про кожного! Щоб вберегти колектив від загрозливих для життя ситуацій, ми встановили у класичному університеті автоматичний зовнішній дефібрилятор. Такий прилад допоможе у випадку зупинки серцевої діяльності. Я радий, що саме наш класичний університет Тернополя у числі перших, хто підтримав ініціативу, адже ми крокуємо в ногу з часом та технологіями!» - каже ректор Андрій Крисоватий.
Руслан Самігуллін, директор ТОВ «Дефгруп», засновник проєкту, де створений перший україномовний дефібрилятор, провів тренінг та доступно пояснив як користуватись приладом АЗД. Скористатись автоматичним зовнішнім дефібрилятором зможе будь-хто, адже апарат зручний та простий. Він дає голосові й візуальні підказки, отож до приїзду медиків, будь-хто зможете надати якісну домедичну допомогу та врятувати життя людині.
Відрадно, що розробники хочуть створити в громадських місцях України острівці безпеки з дефібриляторами. Оскільки 90% людей рятують, якщо дефібрилятором скористатись у перші хвилини.