#ЗУНУ55
До ювілею Західноукраїнського національного університету директор музею Віталій Григорович Михайлиця зібрав спогади викладачів та випускників закладу вищої освіти, які згодом будуть відображені у книзі історії ЗУНУ.
Продовжуємо публікацію циклу споминів відомих людей нашого університету. До вашої уваги розповідь Марії Баліцької, Заслуженої журналістки України, члена Національної спілки журналістів України, члена Національної спілки письменників України.
Газета «університетська думка» - інформаційна супутниця класичного університету Тернополя!
Часописи, як дерева – їх створюють-висаджують, наповнюють-плекають і радіють, споглядаючи на результати своєї цілодобової праці.
Дерево росте удень і вночі – чим більше зміцнює коріння, тим краще розкидає понад собою крону…
Інформація цілодобово «перемелюється-аналізується» у голові редактора газети, відкидаючи-відсіюючи усе негативне-непотрібне, задля того, щоби на шпальтах часопису подавати читачам позитивну інформацію, яка вселяє у їхні душі оптимізм, бажання жити і своєю щоденною працею робити кращим і себе, і світ.
Якщо інформацію газета подає негативну, то «вищі сили» скеровують так, що її, з часом, як безплідне дерево у Біблійній притчі про смоківницю, знищують-закривають.
У XXI столітті, наповненому ІТ-технологіями, з допомогою яких інформацію, написану у Тернополі, уже через пару секунд читає увесь світ, на часописи покладається ще більша відповідальність – роз’яснювати читачам потоки інформації задля зберігання спокою душі і впевненості у своїй потрібності людству та віри у завтрашній день, адже світ врятує добро.
Отже, газети-часописи повинні приносити із собою в оселі читачів добро, радість і світло надії...
Як упродовж 27 років приносить світло любові і добро своїм читачам в усіх із 505 своїх випусків газета Західноукраїнського національного університету «Університетська думка».
Трішки історії: разом із присвоєнням закладу вищої освіти статусу академії, з ініціативи тодішнього ректора О.А.Устенка, було створено газету «Академія», перший номер якої побачив світ 28 жовтня 1994 року. Газету випускали журналісти Марат Федик і Марія Баліцька.
У 2006 році, рішенням Вченої ради університету – під керівництвом тодішнього ректора С.І.Юрія, у зв’язку зі зміною статусу зво, газету «Академія» перейменовано на «Університетська думка».
Упродовж першого десятиріччя випуску до газети подавав офіційні і художні фотографії завідувач фотолабораторії ЗУНУ Михайло Бенч. На шпальтах газети представляв деякі свої роботи художник Юрій Федоров.
Упродовж останніх 18 років офіційні фотографії до газети подають Відділ інформації та зв’язків з громадськістю ЗУНУ, фотографії з цікавих подій - викладачі та студенти університету.
У різні роки у редакції газети працювали – дуже нетривалий час – різні люди…
Якщо коротко, то скажу так: працювати у великій газеті набагато легше, адже там макет продумує відповідальний секретар, а кожну, написану авторами, інформацію опрацьовують літературний редактор, коректор, редактор видання. Натомість у багатотиражній газеті відповідальність повністю лягає на плечі редактора. І така відповідальність мало кому під силу, бо тут завжди потрібно пам’ятати, що надруковане у часописі уже не зміниш і не вирубаєш навіть сокирою… І взагалі, вважаю, що з оприлюдненням інформації взагалі, а з тривожною особливо не варто поспішати, щоби не завдати морально-психологічної шкоди тим, про кого йдеться у статті, адже час розставляє усе на свої місця, і може виявитися, що та особа, яку знеславили, зовсім не причетна до поганих справ, тим часом розголос уже пішов, а на спростування майже ніхто не звертає уваги…
Тому «Університетська думка», з року в рік, на шпальтах газети друкує лише позитивну інформацію, розповідає про цікавих людей класичного університету Тернополя з числа науковців, працівників та студентів вишу, знайомить своїх читачів з їхніми науковими інтересами та життєвими вподобаннями, професійними здобутками та визнаннями, досягненнями у навчанні й спорті, допомагає побачити не лише вершини їхнього статусу та соціальної ролі, а й просто людської природи, уподобань та захоплень, як, наприклад, віршування, спів, музику, вишивання, малювання картин, які, неначе відкривають творчу людину зсередини і показують її великий гармонійний барвистий внутрішній світ...
Думаю, що «Університетська думка» є особливою газетою для багатьох сучасників, адже багато публікацій сьогодні уже знаних в Україні і у світі науковців вперше побачили світ саме на шпальтах нашого університетського часопису, коли першими читачами та поціновувачами їхніх праць були викладачі та студенти рідного закладу вищої освіти.
«Університетська думка» дбає про адаптацію першокурсників, друкуючи на своїх сторінках інформацію про студентське містечко, підтримує успішну самореалізацію молоді упродовж навчання, акцентує на феномені відповідальності кожного за свої вчинки, скеровує до розуміння любові звичаїв і традицій народу, запрошуючи до висвітлення важливих тем авторів з числа науковців, юристів, психологів, культурологів, чим вносить великий вклад у надважливу місію – формування особистості майбутнього фахівця Західноукраїнського національного університету!
Від серпня 2003 року керівництво газетою здійснює Заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, дипломант Всеукраїнського конкурсу журналістів «Українська Мадонна», лпуреат премії ім. Петра Гнатенка у конкурсі Національної спілки журналістів України, художниця, народна майстриня, поетка, романіст Марія Баліцька.
Станом на 17 вересня 2021 року випущено у світ 505 номерів газети!
З виходом у світ кожного свіжого номера «Університетської думки» щоразу у студмістечку ЗУНУ, як і в ті часи, коли газета мала назву «Академія», панує святкова атмосфера, відчувається емоційна піднесеність читачів…
«Університетську думку» ЗУНУ мають можливість читати не лише нинішня студентська молодь та професорсько-викладацький колектив, а й міжнародні партнери, випускники численних факультетів, які репрезентують рідну альма-матер у світі.
Газета «Університетська думка», яка має міцне коріння минулого і потужну крону досвіду і знань, упродовж 27 років засвічує на своїх шпальтах світло любові, надії, віри і добра, гуртує однодумців, пробуджує національну свідомість, виховує патріотизм, скеровує до духовності тисячі працівників і студентів одного з найпрестижніших закладів вищої освіти України – класичного університету Тернополя!
Віват, «Університетська думко»!
Віват, Західноукраїнський національний університет!