» » ХV Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів

ХV Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів

Дата: 30-03-2022, 10:06 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Сьогодні в Західноукраїнському національному університеті відбулась Ювілейна ХV Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів : «Інноваційні процеси економічного і соціально-культурного розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід».
Хоча конференція пройшла в умовах воєнного часу, повітряної тривоги і загрози ракетного удару, вона змогла об’єднати науковців з різних зво та регіонів України.
Цьогоріч участь в роботі конференції взяло понад 120 учасників з України (Тернополя, Сум, Києва, Харкова, Львова, Маріуполя, Вінниці, Івано-Франківська) та зарубіжних країн (Польщі, Нідерландів, Данії, Китайської Народної Республіки, США, Сьєра-Леоне, Норвегії).
Червоною ниткою кожної з доповідей була війна в Україні, жорстокість її ведення зі сторони агресора і незламний дух українського народу, що консолідує різні регіони та цілі держави.
Розпочав конференцію ректор ЗУНУ, професор Андрій Крисоватий, окресливши стан, роль та значення публічних фінансів в умовах воєнного стану. Проректор з наукової роботи Зеновій-Михайло Задорожний представив концепцію обліку в умовах воєнного стану, а проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Оксана Десятнюк пояснила особливості податкової реформи в період воєнного стану. Досить емоційними були виступи проректора з наукової роботи Сумського національного аграрного університету Юрія Данька, який сформував інформаційний аспект перемоги в третій світовій війні та завідувача кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету Юрія Петрушенка щодо резільєнтності місцевих громад як фактору безпеки держави. Перший проректор Маріупольського державного університету Олена Булатова презентувала освітню складову економічної безпеки країни, а завідувач кафедри міжнародних економічних відносин ЗУНУ Роман Зварич виокремив глобальні зміни інвестиційного ландшафту. Проректор з наукової poбoти Донецького національного університету імені Василя Стуса Ілля Хаджинов представив концепції кругових бізнес-моделей ключових європейських компаній, а провідний науковий співробітник відділу регіональної економічної політики ДУ Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН Анатолій Мокій презентував конкурентні політики продуктивної спроможності регіонів в умовах війни.
Також досить цікавими та дискусійними були доповіді професора Вроцлавського економічного університету Анетти Зелінської, професора Орхуського університету Б’ярне Шліхтера, професора кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин НН Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталії Резнікової, декана факультету міжнародних відносин і журналістики Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Олени Птащенко, завідувача кафедри світової економіки Київського національного торговельно-економічного університету Ганни Дугінець, завідувача кафедри міжнародної економіки Західноукраїнського національного університету Ірини Зварич, керуючого партнера консалтингової компанії KSP STRATEGY Володимира Панченка, професора кафедри міжнародних економічних відносин Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Катерини Наумік-Гладкої та інших.
Кафедра міжнародних економічних відносин щиро дякує нашим партнерам за всебічну підтримку та сприяння!
Слава Україні! Героям Слава!