» » Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Міжнародна економіка в умовах кліматичних змін: пандемічний та пост пандемічний період»

Дата: 11-04-2022, 10:05 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

11 квітня 2022 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Міжнародна економіка в умовах кліматичних змін: пандемічний та пост пандемічний період».

З привітальним словом виступив Зеновій-Михайло Задорожний, доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи Західноукраїнського національного університету. Він зазначив, що представлені матеріали науковців з Китаю, Греції, Німеччини, Польщі.

Організатор – кафедра міжнародної економіки Західноукраїнського національного університету.

На конференції були представлені матеріали науковців з Китаю, Греції, Німеччини, Польщі.

А також науковці з міст-героїв України: Харкова, Маріуполя, Києва.

Було надіслано близько 100 тез, що розміщені в основних наукових напрямках конференції:

1. Екобезпека суспільства та інклюзія циркулярної економіки в умовах пандемії

2. Сталий розвиток і глобальна зміна клімату

3. Європейський Союз: сучасні загрози та можливості регіональної політики

Вони імплементуються, у межах фундаментального держбюджетного дослідження «Екобезпека суспільства та інклюзія циркулярної економіки в умовах пандемії» та двох проєктів Жана Моне Європейської Комісії (ERASMUS+): «Європейська регіональна політика» і «Європейська та глобальна регіональна інтеграція».

Почесним гостем на конференції була Перша віцепрем'єр-міністерка, Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Долучилися до заходу закордонні партнери кафедри: Евангелос Сискос, доктор економічних наук, професор, професор Університету Західної Македонії, Греції та Екгард Фраєр, доктор наук, професор, заступник директора фундації OMNIS Religio Vorstandt, Німеччина.

Ірина Іващук, доктор економічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту міжнародних відносин  ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету та почесний консул Республіки Сенегал в Україні зазначила доречність та вчасність конференції.

Тарас Демкура, кандидат економічних наук, віце-президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), старший віце-президент Національної туристичної організації України виступив з доповіддю про релокації бізнесу в умовах воєнного часу.

Тетяна Орєхова, доктор економічних наук, професор, професор кафедри міжнародних економічних відносин, декан економічного факультету Донецький національний університет ім. В. Стуса з доповіддю : «Глобальна продовольча безпека: виклики сьогодення».

Леонід Бицюра, в.о. завідувача кафедри екології та охорони здоров’я Західноукраїнського національного університету.

Наталія Резнікова, доктор економічних наук, професор, професор кафедри світового господарства і  міжнародних економічних відносин Київського національного Університету імені Тараса Шевченка, м. Київ : «Політекономія допомоги в контексті повоєнного відновлення економіки України»

Олена Птащенко, доктор економічних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин і журналістики Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця : «Міграційні потоки: сучасні тенденції соціальної напруги».

Володимир Панченко (Консалтингова компанія KSP Strategies, м. Київ): «Неопротекціонізм як драйвер економічного зростання в новій стратегії відновлення України

Ірина Дерід, кандидат економічних наук, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна : «Лобістські витрати паливних корпорацій vs глобальні витрати на боротьбу зі змінами клімату».

Виступили  також Роман Зварич, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Західноукраїнського національного університету, Оксана Тулай, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатії, Євген Савельєв,  доктор економічних наук, професор, Наталія Кравчук доктор економічних наук, професор.