» » Відбувся круглий стіл «Управління  життєдіяльністю  територіальних громад в умовах воєнного стану: виклики й  механізми реагування»

Дата: 15-04-2022, 12:50 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

З ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету та за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації, Тернопільської обласної ради, Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України (м. Харків) 14 квітня 2022 року відбувся круглий стіл «Управління  життєдіяльністю  територіальних громад в умовах воєнного стану: виклики й  механізми реагування».

Участь у заході взяли 95 осіб, зокрема, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, голови територіальних громад Тернопільської області, представники установ та організацій, науковці та аспіранти вищих навчальних закладів України, Польщі та Литви, професорсько-викладацький склад кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ.

З вітальним словом до учасників  круглого столу звернувся ректор ЗУНУ, доктор економічних наук, професор Крисоватий Андрій Ігорович: «Триває 50-ий день героїчного протистояння нашого народу російським загарбникам. Нові реалії сьогодення, нові виклики та загрози вимагають від нас згуртованості, рішучих дій та нестандартних підходів.

Тема нашого круглого столу зараз, як ніколи, на часі. Адже в умовах війни вкрай необхідно навчитися жити й працювати так, щоб  допомогти Україні вистояти.

Сьогодні ми об'єдналися у  спільному прагненні – забезпечити надійний тил та підтримку країни зсередини у час, коли українські захисники борються із ворогом на лінії фронту».

У своєму виступі  начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Труш Володимир Любомирович окреслив нагальну важливість обговорення окреслених проблем науковою спільнотою та представниками публічного сектору задля вироблення ефективних механізмів реагування  територіальних громад на виклики сьогодення.

Шкільняк Михайло Михайлович, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ у вітальному слові до учасників заходу як модератор окреслив ключову мету науково-практичного заходу - напрацювання підходів щодо підвищення спроможності територіальних громад вирішувати суспільно значимі завдання у сучасних реаліях.

Ґрунтовні аналітичні дані та конкретні рекомендації з проблемних питань круглого столу у своїх виступах озвучили:

Іванова Ольга Юріївна  - доктор економічних наук, доцент, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу (за сумісництвом), завідувач сектора проблем регіонального розвитку та децентралізації відділу макроекономічної політики та регіонального розвитку, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, м. Харків;

Воляник Галина Миколаївна - директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА;

Харченко Володимир Михайлович - директор Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОВА;

Дейнека Юрій Петрович -начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міської ради;

Боярський Вадим Андрійович - голова Шумської територіальної громади.

Ними були висвітлені питання щодо особливостей управління територіальними громадами в умовах воєнного стану, удосконалення діяльності органів влади у сфері цивільного захисту населення, громадського порядку та громадської безпеки, координації діяльності установ соціальної сфери територіальних громад та вирішення соціальних проблем в умовах воєнного стану,   збереження економічного потенціалу та сприяння активізації економіки територіальних громад в умовах воєнного стану.

В дискусійній платформі круглого столу взяли активну участь Рогальський Ігор Олегович - начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області; Лелюгене Ірена - доктор, афілійований професор Університету імені Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва); Хома Ольга Зіновіївна - начальник управління освіти і науки Тернопільської  ОВА; Павліщи Даріуш - доктор, голова гміни Громадка Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства (Республіка Польща); Пачускі Пйотр - депутат Єленєгурської міської ради Нижнєсілезького воєводства (Республіка Польща); Горохова Людмила Петрівна - директор Української асоціації розвитку менеджменту та бізнес-освіти (м. Київ); Корицький Григорій Іванович - генеральний директор КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня», д-р медичних наук; Марків Наталія Василівна - генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об'єднання; Гавура Олександр Михайлович - заступник начальника ГУ ДСНС України в Тернопільській області.

За результатами роботи круглого столу кафедрою менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ будуть узагальнені всі пропозиції учасників та підготовлені рекомендації щодо удосконалення процесу управління  життєдіяльністю  територіальних громад в умовах воєнного стану, які будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках організаторів й учасників заходу. Завідувач кафедри менеджменту, публічного управління  та персоналу, д.е.н., професор Михайло Михайлович Шкільняк та професорсько-викладацький колектив кафедри дякують учасникам круглого столу за активну участь та сподіваються на подальшу плідну співпрацю, спрямовану на розбудову України.