Відбулася конференція

Дата: 1-06-2022, 12:10 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

31 травня 2022 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми менеджменту та публічного управління в умовах війни та післявоєнної відбудови України».

Проведення наукового заходу було ініційоване кафедрою менеджменту, публічного управління та персоналу факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету з метою виявлення тенденцій трансформації системи менеджменту та публічного управління в процесі реагування на виклики сьогодення та вироблення науково обґрунтованих підходів до управління процесами післявоєнної відбудови України.

Безпосередню участь у заході у формі онлайн-спілкування взяли понад 90 осіб, зокрема, науковці з вищих навчальних закладів України, Польщі, Литви, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники та працівники підприємств і організацій, аспіранти, слухачі магістерських програм, студенти-бакалаври.

Науково-практична конференція розпочалася з вітального слова модератора даного заходу Шкільняка Михайла, д.е.н., професора, Заслуженого економіста України, завідувача кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ. Також до учасників та гостей з привітаннями звернулися Задорожний Зеновій-Михайло, проректор з наукової роботи ЗУНУ. д.е.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України та Макаревич Галина, начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:

Дем'янчук Ігор, перший заступник начальника Тернопільської обласної державної адміністрації із доповіддю на тему "Координація діяльності місцевих органів влади й громадських організацій щодо реалізації завдань воєнного часу";

Шушпанов Дмитро, д.е.н., професор, головний науковий співробітник відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України із доповіддю на тему "Збереження та розвиток людських ресурсів в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови: демографічний та соціально-економічний вимір";

Маслей Віктор, начальник Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, доктор філософії з менеджменту із доповіддю на тему "Публічне управління системою цивільного захисту в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови";

Шкільняк Михайло, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ, д.е.н., професор, Заслужений економіст України із доповіддю на тему "Особливості управління майном в умовах воєнного стану";

Лукасік-Турецка Агнєшка, доктор габілітована, професор, директор Інституту наук про політику та публічне управління Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ (Республіка Польща) із доповіддю на тему "Дезінформація в медійному просторі після 24 лютого 2022 року: технології протидії";

Августин Руслан, д.е.н., доцент, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ із доповіддю на тему "Підтримка бізнесу та нівелювання загроз його функціонуванню у воєнний час";

Нитка Олена, заступник директора з медичної частини КНП "Міська комунальна лікарня №3" міста Тернополя із доповіддю на тему "Організація діяльності закладу охорони здоров'я в умовах воєнного стану із доповіддю на тему";

Жуковська Аліна, к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ із доповіддю на тему "Інноваційні механізми надання медичних послуг в умовах воєнного стану";

Колодзєй Косма, доктор медичних наук, Collegium Medicum в Бидгощі, Університет імені Миколая Коперника в Торуні (Республіка Польща). із доповіддю на тему "Специфіка надання медичних послуг українським біженцям в Республіці Польща".

Модератори секційних засідань конференції проінформували про кількість учасників та вектори їх наукових досліджень. Зокрема, у секції 1 «Трансформація системи менеджменту в контексті реагування на виклики сьогодення» (модератор: Микитюк Петро, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ) взяло участь і підготувало публікації понад 25 осіб. До роботи секції 2 «Публічне управління в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови» (модератор: Мельник Алла, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ) долучилося 52 учасники, які надіслали свої тези. Свою зацікавленість проблематикою секції 3 «Управління людськими ресурсами в умовах сучасних реалій та поствоєнного суспільного оновлення» (модератор: Надвиничний Сергій, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ) підтвердили участю та публікаціями тез близько 30 осіб. У рамках секції 4 «Управління закладами охорони здоров’я в умовах воєнного стану» (модератор: Желюк Тетяна, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ) виявили бажання працювати та підготувати публікації 62 учасники конференції.

Загалом за результатами роботи наукової конференції підготовано електронний збірник, який включає понад 170 тез доповідей ( http://dspace.wunu.edu.ua/handle/316497/44953  ).

Завершилася науково-практична конференція підведенням підсумків, напрацюванням рекомендацій та формуванням аналітичної записки щодо вирішення піднятих питань з подальшою публікацією у науковому виданні ЗУНУ «Вісник економіки» і віртуальною екскурсією Тернопільською областю та містом Тернополем.

Завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу д.е.н., професор Шкільняк Михайло та весь професорсько-викладацький колектив кафедри щиро дякують учасникам за розкриту тематику дискусійних напрямків, цікаві доповіді та плідну роботу та сподіваються, що подальші наукові заходи будуть відбуватися під мирним небом у офлайн-спілкуванні з науковою спільнотою України та світу.