Проєкт "БІЗНЕС МАНУФАКТУРА" (Маріуполь-Тернопіль)
У Західноукраїнському національному університеті відбулася робоча зустріч ректора Андрія Крисоватого та заступника директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ Олега Луцишина із Володимиром Каракуловим – засновником Маріупольського продовольчого кластера та Ольгою Колос – засновницею ГО «Рідний край».
Проєкт «БІЗНЕС МАНУФАКТУРА» (Маріуполь-Тернопіль) започаткований Маріупольським продовольчим кластером (Mariupol Food Cluster) при співпраці з громадською організацією «Рідний край» та у партнерстві із Західноукраїнським національним університетом.
В основі проєкту закладено імплементацію положення Акту з питань малого бізнесу для Європи (АМБ) – The Small Business Act for Europe (SBA), який є всеосяжною основою політики ЄС з питань малих і середніх підприємств.
Він спрямований на поліпшення підходів до підприємництва в Європі, спрощення регуляторного середовища для малого та середнього бізнесу, усунення перешкод для його розвитку.
«Цей проєкт не стільки про фінансові результати та здобутки, а про цінності та повернення внутрішньо переміщеним особам, новим Тернополянам, впевненості у завтрашньому дні, яку вона мали до 24 лютого і віроломний наступ російських окупантів його відібрав», – зазначив ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий.
Виступаючи, Володимир Каракулов сказав: «Ми чітко переконані, що перемога у війні – це не лише визволення територій України, а й створення нових суспільних благ та цінностей, які формуватимуть сильний середній клас у суспільстві. Базовими та концептуальними принципами яких має стати деолігірхізація та демонополізація економіки Україні. В основі такої моделі має бути принцип «Self-Sustained Community», базований на розподілені виробничих процесів серед максимальної кількості малих та мікро- бізнесі. Це має на меті створити новий прошарок суспільства з іншими цінностями та світоглядом – базованими на принципах самодостатності та фінансової незалежності. У людей має виробитись новий суспільний статус «незаангажованого та незалежного, самодостатнього члена громади», який не просить допомоги, а сам є складовою спільного блага.»
Проєкт базується на трьох векторах:
Економічному – створення матеріальної бази для самозабезпечення громад та стимулювання зростання добробуту населення через розгортання моделі «розподіленої економіки».
Соціальному – ормування критичного та постійно зростаючого числа самодостатніх людей, добробут яких залежить від результатів самостійного прийняття рішень, як альтернативи людям, добробут яких залежить від виконання чужих рішень.
Демографічному – створення умов повернення тих, хто виїхав і втримання тих, хто залишився – боротьба за таланти.
«Унікальність даного проєкту для України полягає ще й у тому, що цей проєкт має шанс стати самоокупним та само фінансованим, і перетворитись у фонд підтримки соціально-значущих ініціатив. Для цього потрібна фінансова підтримка лише на старті проєкту та до досягнення так званої «точки беззбитковості», - говорить Ольга Колос.
Зважаючи на усе вище зазначене, однодумці прийшли до ключової тези проєкту: Маріуполь – нескорений, живий, бо Маріуполь – це не заводи і будинки, а нескорені люди!
ЛЮДИ які відроджують себе в Тернополі і підтверджують не на словах, а на ділі, що «схід і захід» – разом!