Студенти навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури вивчають геоморфологію Тернопільщини
Нещодавно відбулася мандрівка студентів освітніх програм «Геодезія та землеустрій» та «Експертна оцінка землі та нерухомого майна» маршрутом Тернопіль, Нирків, Хрещатик, Торське, Більче-Золоте, Дзвенигород. Організаторами екскурсії виступили куратори груп та викладачі кафедри економічної експертизи та землевпорядкування. Під час поїздки ми поєднали цікаве та корисне, адже вивчали геологічну будову та історико-культурну спадщину Тернопільського Придністров’я й провели посвяту у першокурсники.
При навчанні молоді значну увагу зосереджують вивченню ґрунтів та геологічним процесам їх утворення, оскільки ґрунти є основним багатством нашої держави і основне завдання наших студентів та майбутніх спеціалістів його зберегти й примножити.
Під час екскурсії юнаки та дівчата набули навичок польового визначення й опису осадових гірських порід, зокрема: вапняків, гіпсів та пісковиків, а також органічного світу минулих геологічних епох. Почалася подорож з відвідин печери Вертеба, де розміщено археологічний відділ Борщівського краєзнавчого музею. Студенти досліджували карстовий процес у гіпсах та специфіку трипільської культури, пройшли значну частину Дністровського каньйону й описали відслонення прихованокристалічних та крупнозернистих гіпсів, літотамнієвих вапняків, конгломератів, халцедону та пісковиків, оглянули товщі баденських відкладів неогену, представлені літотамнієвими вапняками, вапняками брекчієвидними та крейдоподібними, а також гіпсами, помилувалися панорамою Заліщиків, дізналися про будову терас Дністра та історію міста Заліщики, також вирушили до найвищого із рівнинних водоспадів України на р. Джурин (16 м).