Практико-орієнтоване навчання на кафедрі психології та соціальної роботи
Студенти соціально-гуманітарного факультету та факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету, у межах впровадження практико-орієнтованого навчання, відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської ОДА. Директорка центру Наталія Костюк радо погодилася на зустріч, тим паче, що співпраця кафедри психології та соціальної роботи давно налагоджена із центром.
Зустріч зі студентами провела вихователька закладу Тетяна Нечиста. Тетяна Юріївна - фахівчиня соціальної сфери із величезним досвідом. У центрі соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської ОДА вона працює уже 24 роки. Тетяна Юріївна щиро ділилася професійними лайфхаками, толерантно та грамотно розкриваючи секрети роботи із дітьми, налаштовуючи молодь на спілкування із вихованцями.
Зараз у закладі перебуває 25 дітей віком 3-18 років. Із них 15 дітей шкільного віку, а решта – зовсім маленьких. Є серед вихованців і рідні брати та сестри по 3-4 із однієї сім’ї, батьки яких неналежно виконують свої обов’язки.
Повномасштабна війна в Україні внесла корективи на колектив вихованців. До війни у центрі перебували діти із Тернопільської області. Сьогодні 10 дітей є уродженцями Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей, які найбільше постраждали у цій війні. Вони досі здригаються від звуків сирен та до крихти з’їдають свої порції у їдальні. Очевидно, що дитяча психіка не так легко відпускає наслідки стресу. Робота соціальних працівників, психологів та працівників соціальної сфери полягає у тому, щоб знівелювати страшні спогади обпалені війною та забезпечити кожній дитині щасливе дитинство, наповнене любов’ю, турботою та опікою.
Тетяна Юріївна наголосила, що такі зустрічі студентів - майбутніх фахівців соціальної сфери із вихованцями центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської ОДА є необхідним елементом успішності освітніх програм та професійного становлення. Юнаки та дівчата отримали багато щирих емоцій, щасливих усмішок та вдячних поглядів малечі, почерпнули позитив та вкотре переконалися у необхідності та затребуваності їх майбутньої професії.
Зустріч із вихованцями організували викладачі кафедри психології та соціальної роботи Світлана Миколюк, Едуард Грішин та лаборантка кафедри Вікторія Деревенчук.