Співпраця із екологічно-орієнтованими підприємствами регіону
Кафедра екології та охорони здоров’я навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету у межах вивчення дисципліни «Управління та поводження з відходами» провели навчально-практичний тренінг на базі двох сміттєпереробних підприємств Тернопільщини. Викладачі та студенти переймали досвід компаній «Еко баланс Тер» та «Катруб» зі збирання, сортування та переробки відходів комунальної та промислової сфери. Учасники заходу відвідали полігон ТПВ, сортувальне підприємство, підприємство із переробки вторсировини, рециклінгу і виробництво крихти.
Екологічна ситуація із ТПВ в Україні доволі непроста. Незважаючи на модернізоване законодавство, посилені вимоги до сортування та переробки відходів, імплементацію європейських норм, абсолютна більшість громад так і не забезпечила належної системи управління та поводження зі сміттям різного походження. Складним залишається питання паспортизації полігонів ТПВ, роздільного збору на рівні територіальних громад та цивілізованої утилізації.
Компанія «Катруб» є лідером галузі сміттєпереробки у Західній Україні та за роки своєї діяльності впровадила чимало екологічно- орієнтованих рішень, серед яких унікальна система водоочистки на підприємстві, яка дозволяє радикально знизити водоспоживання й забезпечити очищення води для потреб виробництва.
Науковцями навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури на замовлення управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА розроблено «Регіональний план управління відходами Тернопільської області до 2030 року». Для Монастириської міської ТГ, Скориківської та Купчинецької сільських ТГ фахівцями кафедри екології та охорони здоров’я розробляються та впроваджуються екологічні профільні програми та природоохоронні проєкти з благоустрою населених пунктів і розв’язання проблем сміття на території цих громад.