» » Віцеспікерка Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська завітала до університету

Віцеспікерка Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська завітала до університету

Дата: 19-04-2023, 17:32 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

До класичного університету Тернополя у межах проєкту «Студії публічної дипломатії 5.0» завітала іноземна делегація: віцеспікерка Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська, радниця віцеспікера Сейму Республіки Польща Мажена Ціхожевська, бургомістр району Беляни міста Варшава Гжегож Петручук, радниця головнокомандувача прикордонної служби Республіки Польща Уршуля Новіновська, працівник уряду району Беляни Патрик Утовка, експерт канцелярії Кабінету Міністрів Карол Зелінскі.

Звертаючись до гостей, ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий сказав: «З особливою вдячністю ми сприйняли вашу готовність відвідати наш університет. Весь український народ дякує полякам за вагомий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську діяльність та багаторічну підтримку України і нашого народу у здійсненні незалежної внутрішньої і зовнішньої політики. Не зважаючи на те, що війна ще триває в Україні, але вже зараз ми, українці, думаємо про повоєнне відновлення держави».

Андрій Ігорович розповів про заклад вищої освіти та міжнародну співпрацю.

Згодом відбулася робоча зустріч адміністрації університету із польською делегацією. Проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Оксана Десятнюк розповіла про розвиток вищої освіти під час повномасштабної війни, співпрацю із польськими вишами та промовила: «Дякуємо  Республіці Польща за багатовекторну підтримку України, адже в умовах повномасштабної російської агресії одним із найвідданіших союзників нашої держави виявилася саме Польща».

Також віцеспікерка Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська залишила запис у книзі почесних гостей ЗУНУ з побажаннями академічній спільноті.

Теплою була зустріч студентів та гостей у залі засідань вченої ради, де віцеспікерка Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська прочитала лекцію «Тристоронній регіональний альянс: Україна – Польща – Литва у контексті розширення ЄС».

Молодь разом із пані Малгожатою говорила про «Люблінський трикутник» – тристоронній регіональний альянс для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва між Литвою, Польщею та Україною, який заснований у липні 2020 року. Тристоронній формат базується на традиціях та історичних зв’язках трьох країн, його метою є зміцнення діалогу між країнами, підтримка інтеграції України в Європейський Союз та НАТО і спільна протидія російській агресії в Україні. «Люблінський трикутник» є яскравим прикладом нового тренду міжнародної політики зі створення регіональних альянсів, адже як свідчать події останніх років Міжнародний порядок денний, який упродовж десятиліть формували великі міжнародні організації та альянси, такі як: ОБСЄ, Рада Європи, НАТО, ЄС та ООН, сьогодні зазнає тектонічних зрушень. Внаслідок агресивних дій росії, великим альянсам все складніше підтримувати міжнародний мир і безпеку. Саме тому великого значення набувають гнучкі регіональні формати, серед яких є Люблінський трикутник.       

Тристороння співпраця у межах Люблінського трикутника закріплена у затвердженій в 2021 році Стратегії зовнішньополітичної діяльності України як один з важливих нових міжнародних форматів взаємодії України з країнами ЄС, що відображає нову проактивну зовнішню політику України та спрямований на створення поясу безпеки та процвітання для України та регіону між Балтійським і Чорним морями.

Розповідаючи юнакам та дівчатам про співпрацю Польщі і України, спікерка наголосила, що Польща продовжуватиме підтримувати нашу країну: «Ми намагаємося бути адвокатами України під час кожних зустрічей, форумів, конференцій. Важливо закінчити швидко цю війну і розуміти, що лише від кожного із нас залежить майбутнє!»

Модераторка зустрічі Оксана Стемковська, подякувавши за спілкування, сказала: «Вже не одне десятиліття Польща має звання «адвоката» України у Європейському Союзі. Але якщо ще рік тому перспектива євроінтеграції нашої країни виглядала дуже віддаленою, то після початку повномасштабної війни, вона починає набувати досить чітких обрисів. Україна вже здобула статус кандидата на членство в ЄС і готова виконати своє «домашнє завдання». І в цьому питанні Польща може допомогти Україні «органічно інтегруватися» до ЄС».

Директорка ННІМВ ім. Б.Д. Гаврилишина Ірина Іващук детальніше розповіла гостям про проєкт «Студії публічної дипломатії 5.0» за сертифікатною програмою «Європейські студії: дипломатія, політика, право, економіка, комунікації».

Ірина Олегівна зазначила: «Студії публічної дипломатії – практико-орієнтований проєкт, який розпочав свою роботу у 2020 році. Він допомагає студентам розвинути професійні навички, отримати нові знання, а експертам – поділитися практичним досвідом. Серед наших спікерів є політики і дипломати, представники громадського сектору і бізнесу, аналітики і лідери думок. Такі зустрічі дають змогу учасникам систематизувати уже здобуті теоретичні знання, усвідомлено підійти до формування індивідуальної траєкторії професійного розвитку й особистісного кар’єрного зростання».

Конструктивний діалог та плідна дискусія  надихнули юнаків та дівчат, адже ідеї та цінності європейської інтеграції важливі для України.

На алеї Почесних гостей ЗУНУ делегація посадила дерево на знак дружніх відносин та подальшої співпраці.