Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Особистість і суспільство: психосоціальні виміри ковітальної взаємодії»
Соціально-гуманітарний факультет провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених «Особистість і суспільство: психосоціальні виміри ковітальної взаємодії», яка об’єднала представників 10 провідних університетів України, а також партнерів з інших організацій і профільних установ.
Розпочав роботу конференції перший проректор Західноукраїнського національного університету Микола Шинкарик, який зазначив: « Саме соціогуманітарна сфера закладає систему цінностей та світоглядних координат, які кожна особистість має боронити. Принципи ковітальної взаємодії є тим спільним знаменником, який дає змогу українцям ідентифікувати себе як європейську націю. Особливо це актуальним є тепер, а саме в умовах повномасштабної війни. Крім того, кожний громадянин прагне віднайти свій власний сенс життя, вибудувати оптимальну стратегію власного саморозвитку та самореалізації у швидкоплинному часопросторі та динамічному глобалізованому світі».
Також до присутніх із вітальними словами звернулися начальник управління соціальної роботи, сімейної та гендерної політики, протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Росоловський, декани та завідувачі кафедр Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та інші.
Робота конференції проходила у чотирьох напрямах:
- Життєві обставини як детермінанта поведінки і розвитку особистості.
- Стратегії і тактики відповідального вибору соціально-рольової позиції особистості.
- Психосоціальні інваріанти поведінки особистості в різних життєвих обставинах.
- Концентри самоусвідомлення громадянського суспільства та особистості в сучасних українських реаліях.
Відрадно, що тези для участі в конференції подали представники різних спеціальностей та наукових галузей, а саме: психологи, соціальні працівники, соціологи, правовики, педагоги, біологи, економісти, філологи та філософи.
Участь в обговореннях взяли як відомі доктори наук і доценти, так і молоді аспіранти, магістри й бакалаври-початківці.
Сподіваємося, що кожен присутній знайшов відповіді на власні актуальні запитання або ж надихнувся новими ідеями чи утвердився у своєму намірі допомоги іншим і продовжити розбудову життєвого простору нашого спільного українського дому, адже згідно з відомою сентенцією сучасного американського психолога-біхевіориста Стіва Мараболі; «Кожен раз, коли ви допомагаєте комусь встати, ви допомагаєте людству піднятися».