» » Викладачі кафедри обліку і оподаткування ФФО взяли участь у круглому столі «Запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів і організація навчання для їх підготовки»

Дата: 5-09-2023, 12:00 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Викладачі кафедри обліку і оподаткування факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету к.е.н., доцент Наталія Починок та к.е.н., доцент Світлана Жукевич взяли участь у круглому столі «Запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів і організація навчання для їх підготовки», який організовував Департамент гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Міністерства фінансів України.

Міністерство фінансів України у межах двостороннього співробітництва з Міністерством фінансів Королівства Нідерландів провів захід для 34 представників закладів вищої освіти, зокрема: Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Державного податкового університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Сумського державного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ужгородського національного університету та Західноукраїнського національного університету.

Круглий стіл проведено фахівцями Департаменту гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Міністерства фінансів України за участі представників проєкту технічної підтримки для України Національної академії фінансів та економіки Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Манфредом ван Кестереном і Русланою Рудніцькою.

Під час зустрічі обговорено питання подальшого розвитку системи державного внутрішнього фінансового контролю (ДВФК) в Україні:

- загальну характеристику системи контролю у сфері державних фінансів в Україні;

- взаємозв'язок ДВФК із реформами державного управління та управління державними фінансами;

- нормативне та методологічне забезпечення у сфері ДВФК;

- рамкові основи компетенцій внутрішніх аудиторів, розроблені Міжнародним інститутом внутрішніх аудиторів;

- міжнародні практики щодо видів сертифікацій внутрішніх аудиторів;

- створені передумови для запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів в Україні;

- організацію та проведення навчання внутрішніх аудиторів за Рекомендованою програмою підготовки до сертифікації;

- постійне підвищення кваліфікації внутрішніми аудиторами.

За результатами проведеного круглого столу Наталія Володимирівна та Світлана Миколаївна висловили готовність і зацікавленість у залученні до організації та проведенні навчання за рекомендованою програмою підготовки до сертифікації, а також у підвищенні кваліфікації внутрішніх аудиторів.