» » Урок пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої»

Урок пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої»

Дата: 29-09-2023, 09:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Сьогодні - День пам’яті жертв Бабиного Яру, який вважається одним із найжахливіших символів Голокосту.

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

У бібліотеці ім. Л. Каніщенка для першокурсників кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу (куратор - Ірина Федорович) та кафедри фінансів ім. С. І. Юрія (куратор – Ірина Круп’як) факультету фінансів та обліку проведено урок пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої»,  присвячений  цій трагічній події в історії нашої держави.

Метою заходу є увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності.

Під час заходу завідувачка читального залу Ірина Любезна ознайомила  студентів з історією Голокосту та трагедії Бабиного Яру, де вони дізналися чимало фактів про жахіття, через які довелося пройти жертвам Бабиного Яру. Зосереджено увагу на найважливіших епізодах тих подій.

Також студенти переглянули архівні документи, які містяться  у періодичних виданнях та науковій літературі та опрацювали фрагменти історичних документів. Ознайомившись із ними, студентська молодь хоча б частково зможе усвідомити масштаби особистої трагедії кожної жертви Голокосту.

Присутні на заході пом’янули загиблих хвилиною мовчання, щоб віддати данину пам’яті тим, хто мученицькою смертю загинув в Бабиному Яру під Києвом.

У читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ експонує книжкова виставка-пам’ять під назвою «Голокост: злочин проти людства», де користувачі можуть познайомитися з літературою про всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільшим інтернаціональним цвинтарем в Україні.

Ми маємо пам’ятати трагедію Бабиного Яру, повинні молитися за безневинно убієнні душі. Лише наша пам’ять може заспокоїти їх.