» » Зустріч із фахівцями Департаменту фінансів Тернопільської ОВА

Зустріч із фахівцями Департаменту фінансів Тернопільської ОВА

Дата: 16-10-2023, 14:18 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Нещодавно студенти освітніх програм «Фінанси» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, «Фінанси» і «Публічні фінанси» другого (магістерського) рівня вищої освіти та викладачі кафедри фінансів ім. С. І. Юрія факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету побували у Департаменті фінансів Тернопільської ОВА.

Гаранти освітніх програм: професори Зоряна Лободіна, Володимир Горин, Тетяна Кізима та керівники курсів: професор Василь Дем’янишин, доценти Світлана Савчук, Оксана Квасниця обговорили із фахівцями Департаменту фінансів Тернопільської ОВА перспективи удосконалення навчального процесу на освітніх програмах, які реалізовуються кафедрою фінансів ім. С. І. Юрія ФФО, впровадження освітніх та наукових ініціатив.

Під час зустрічі, яка проходила у форматі тренінгу «Управління публічними фінансами в контексті протидії ризикам воєнного часу», директор Департаменту фінансів Тернопільської ОВА Володимир Чепіль ознайомив юнаків та дівчат із сучасними вимогами до випускника-фінансиста, можливостями проходження практики та працевлаштування у фінансових органах.

Заступник начальника бюджетного управління – начальник відділу бюджету Ірина Лизько розповіла студентам про завдання, організаційну структуру, функції Департаменту фінансів Тернопільської ОВА на всіх етапах бюджетного процесу. Присутні жваво дискутували  щодо особливостей та проблем планування проєктів місцевих бюджетів на 2024 р. з урахуванням ризиків воєнного часу.

Обговорюючи проблеми удосконалення технологій бюджетування, заступник начальника відділу фінансів органів управління та інформаційного забезпечення управління фінансів невиробничої сфери Віталій Стаднік ознайомив студентів із сучасним програмним забезпеченням, яке використовується місцевими фінансовими органами і головними розпорядниками бюджетних коштів, передбачає оперативний доступ учасників бюджетного процесу до необхідних інформаційних ресурсів, використання спеціалізованого інструментарію створення та аналізу інформації.

Заступник начальника відділу фінансів соціально-культурної сфери управління фінансів невиробничої сфери Оксана Ярема акцентувала увагу присутніх на особливостях управління публічними фінансовими ресурсами закладів соціально-культурної сфери та шляхах вирішення проблем здійснення видатків місцевих бюджетів у сучасних умовах.

На завершення зустрічі було підбито підсумки розгляду основних проблем, пропозицій та окреслено вектори подальшої наукової роботи із здобувачами освітніх програм ЗУНУ.

Дякуємо колективу Департаменту фінансів Тернопільської ОВА за активну співпрацю й сподіваємося, що разом організуємо якісний освітній процес у Західноукраїнському національному університеті.