Міжнародна конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні»
Доктор архітектури, член Національної спілки архітекторів України, професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності СГФ ЗУНУ Оксана Дячок взяла участь у міжнародній конференції «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні».
Захід проходив у межах міжнародної програми «UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». Упродовж трирічного проєкту європейські та українські фахівці зі спадщини, архітектори, проєктувальники, інженери, службовці місцевих органів влади та громад українських міст вирішуватимуть теми охорони та відновлення української культурної спадщини. Проєкт ініційовано Асоціацією архітекторів Литви, співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа». Його реалізовує консорціум із 11 організацій: Асоціація архітекторів Литви (координатор проєкту), архітектори Швеції, Федеральна палата архітекторів та дипломованих інженерів Австрії (BKZT), Королівська Данська академія. Інститут технології та архітектури (IBT), Орден архітекторів Румунії, Національна рада архітекторів, планувальників, ландшафтних працівників та захисників природи (CNAPPC, Італія), Федеральна палата німецьких архітекторів (BAK), Естонська асоціація архітекторів, Національна спілка архітекторів України, Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine, Харківська школа архітектури та Рада архітекторів Європи як асоційований партнер.
Проєкт розглядатиме спадщину як ресурс для сталого культурного, соціального, екологічного та економічного відновлення, одночасно вирішуючи проблеми збереження, перегляду та підкреслення національної та місцевої культурної ідентичності, відображення пам’яті у відбудові. Учасники проєкту ділитимуться своїми знаннями та досвідом, а також експериментуватимуть із метою формування компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проєктів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України з унікальною, але європейською культурною ДНК.