Екскурсія в Музеї історії грошей для учнів ТЗОШ І-ІІІ ступенів №19
Нещодавно к.е.н., доцент кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу Ярослав Чайковський разом із вчителем економіки та географії Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 Сергієм Антонюком для учнів одинадцятого класу провели екскурсію в Музеї історії грошей факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету.
Екскурсія розпочалася з представлення історичної частини експозиції Музею історії грошей, що складається з двох блоків:
- Історія грошового обігу на теренах України: від монет грецьких полісів Північного Причорномор’я V-II ст. до н. е. і монет Західної Європи XV-XVII ст. до радянських грошових знаків епохи перебудови.
- Історія національної валюти – гривні від лічильно-вагової одиниці IX століття та срібного зливка XI-XIII ст. до перших грошей Української Народної Республіки (1917-1920 рр.) і сучасної гривні.
Учні та вчитель ознайомилися також з унікальними колекціями пам’ятних та ювілейних монет, зокрема України.
Окрім цього, учням продемонстрували банери історії розвитку грошей, виникнення банків і банківських систем в різних країнах і в Україні.
Учні ознайомилися із плакатами елементів захисту різних видів номіналів гривні та технологією роботи з лічильниками підрахунку банкнот.
Особливо учнів, вчителя і практикантів зацікавили перевірка банкнот за допомогою портативного детектора банкнот та брикети утилізованих 10 злотих і 100 злотих банкнот Національного банку Польщі.
Учням продемонстрували пізнавальні фільми: «Як знищують мільярди гривень в НБУ?», «Коротка історія грошей», «Платіжна картка ПРОСТІР».
Висловлюємо подяку вчителем економіки та географії Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 Сергію Антонюку за організацію учнів одинадцятого класу на екскурсію.
Якщо вас зацікавила можливість відвідати музей, звертайтеся на кафедру фінансових технологій та банківського бізнесу факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету (корпус № 11, третій поверх, к. 11304).
Екскурсії організовуються для учнів шкіл, студентів коледжів, технікумів, закладів вищої освіти і проводяться у зручний для відвідувачів час.