» » Науково-практичний круглий стіл «Актуальність заходів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану»

Дата: 17-11-2023, 10:15 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Кафедра бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету спільно з Тернопільською обласною військовою адміністрацією провели круглий стіл  «Актуальність заходів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану» у межах розвитку освітньої професійної програми «Енергетичний аудит».

До участі у заході були запрошені науковці, представники органів державної влади, освітніх і громадських організацій.

Модераторами заходу виступили д.е.н., професор, директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Василь Брич та заступник директора департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної військової адміністрації Софія Близнюк.

Науково-практичний круглий стіл є важливою платформою для визначення пріоритетних напрямів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану. Саме тому реформування державної політики у сфері енергетичних послуг, обмін досвідом та ідеями щодо викликів та можливостей енергоощадливості в територіальних громадах, а також розробки рекомендацій щодо поліпшення системи енергетичного обслуговування в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови України.

Зараз існує декілька суттєвих проблем в галузі енергоспоживання, які вимагають уваги та вирішення: зростання енергетичних потреб, забруднення та зміна клімату, волатильність цін на енергоресурси; низька енергетична ефективність; потреба у диверсифікації відновлюваних джерел енергії; технологічні перешкоди впровадження інновацій в енергетиці. Вирішення цих проблем вимагає комплексного підходу, що передбачає розвиток нових технологій, збільшення енергоефективності, розробку стійких до змін клімату та екологічно чистих джерел енергії, а також підтримку глобальної співпраці для вирішення енергетичних викликів.

Учасники заходу: регіональний радник проєкту IFC у Тернопільській області з підтримки Фонду енергоефективності – Михайло Мельник; завідувач кафедрою бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу, д.е.н., професор Руслан Бруханський, д.е.н., професор Петро Пуцентейло, д.е.н., професор Неля Чорна, к.е.н., доценти кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу: Микола Горлачук, Ольга Завитій, Ірина Спільник; директор бібліотеки імені Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету, к.е.н., доцент Казимир Возьний, заступник директора навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Сергій Гунько, к.е.н. Ігор Гонак, студенти освітньо-професійної програми «Енергетичний аудит».

Чисельною була делегація представників органів державної влади: Олена Байда – головний спеціаліст департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної військової адміністрації; Ірина Кир’янчук – головний спеціаліст департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ТОВА; Галина Куцик – головний спеціаліст департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ТОВА; Надія Градовська – заступник начальника управління – начальник відділу житлової політики та інженерного забезпечення департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ТОВА; Тетяна Четвертак – директор КУТОР “Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області”; Оксана Кульчицька – начальник відділу енергозбереження, технічного нагляду та охорони праці КУТОР “Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області”; Галина Копит – головний спеціаліст з енергоефективності Тернопільської міської ради.

Під час роботи науково-практичного круглого столу були представлені чотири доповіді учасників: Петра Пуцентейла «Досвід Європейського Союзу щодо енергозбереження та енергоефективності»; Софії Близнюк «Державна політика у напрямку енергозбереження та енергоефективності, енергонезалежність територіальних громад»; Галини Копит «Енергоефективність – невід’ємний компонент сталого інноваційного розвитку Тернопільської міської територіальної громади» та Михайла Мельника «Програми від Фонду енергоефективності».

Безпосередню участь в роботі науково-практичного круглого столу взяли представники 27 громад Тернопільської області, які зосередилися на обговоренні проблем ефективного використання енергетичних ресурсів як стратегічного завдання для нашої держави, що є особливо нагальним в умовах воєнного стану, реалізація якого сприятиме досягненню мети енергетичної незалежності.

В учасників науково-практичного круглого столу виникла низка запитань до доповідачів, на які вони отримали ґрунтовні відповіді. В процесі обговорення було наголошено на актуальності запровадження освітньої програми «Енергетичний аудит» саме у класичному університеті міста Тернополя, адже сьогодні громади відчувають брак фахівців у цій сфері, відчувається зацікавленість місцевих та державних органів влади в наявності підготовки відповідних спеціалістів, які будуть фахово спроможні в реалізації інноваційних рішень енергоефективності промислових об’єктів і житлового фонду.

Модератори заходу підсумували та подякували учасникам за плідну роботу, цінні рекомендації та слушні пропозиції щодо обговорення актуальних заходів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану.