Співпраця із агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
На початку 2024 року Західноукраїнський національний університет отримав обладнання від агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Технічна допомога надана USAID через проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» включає: сервер HPE ML350 Gen10 Hot Plug LFF СТО; комутатор Aruba 6000 48G 4SFP Switch; джерело безперебійного живлення HPE T1000 Gen5 INTL UPS with Management Card Slot; джерело безперебійного живлення UPS DIGITUS OnLine, 1500VA/1500W.
Це обладнання дасть змогу модернізувати освітню ІТ-інфраструктуру університету, зокрема буде основою для створення сучасного кіберполігону.
«Надана допомога є надзвичайно важливою та своєчасною, й дозволить підвищити якість практичної підготовки студентів спеціальності «Кібербезпека та захист інформації», - зазначив завідувач кафедри кібербезпеки, д.т.н., професор Василь Яцків.
На факультеті комп’ютерних інформаційних технологій навчається 220 майбутніх спеціалістів з кібербезпеки, тому завдяки підтримці від проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», молодь отримає можливість проводити наукові дослідження, готуватися до участі у студентських кіберзмаганнях, виконувати лабораторні роботи з тестування на проникнення, безпеки комп’ютерних мереж та інших спеціалізованих курсів.
Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» передав 5 тисяч одиниць техніки та 4 тисячі ліцензій загальною вартістю 2,5 млн доларів США для 25 університетів. Це понад 50% усіх зво України, де проводиться навчання за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Більшість закладів, які отримали техніку, постраждали від обстрілів та бомбардувань росії або втратили приміщення для навчання, тож нове комп’ютерне обладнання допоможе їм відновити освітній процес.
Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» працює над зменшенням та потенційним усуненням вразливостей кібербезпеки в секторах критичної інфраструктури України, а також над розвитком нових кадрів у кібербезпеці, розбудовою потенціалу талантів, та над посиленням спроможності України у підготовці до кібератак.