На факультеті економіки та управління відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми менеджменту та публічного управління в умовах сучасних викликів»
За ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету, у співпраці з Тернопільською обласною військовою адміністрацією та з громадською організацією «Центр наукових досліджень «Стратегії розвитку»» відбулася конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми менеджменту та публічного управління в умовах сучасних викликів».
Участь у конференції взяло понад 130 осіб, зокрема науковці з закладів вищої освіти України, Польщі, Литви, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій, аспіранти, слухачі бакалаврських та магістерських освітніх програм.
До присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Островерхов: «У час повномасштабної війни росії проти України, у час великого випробування для кожного українця, ми маємо бути сильними та робити усе, що можемо, кожен на своєму місці. Відрадно, що під час цієї конференції будуть обговорені важливі питання щодо сучасного менеджменту, технологій публічного управління, соціально-економічних аспектів керування людськими ресурсами в межах цифрової економіки. В умовах сьогодення особливо важливою є роль науки та освіти, і саме завдяки знанням та інноваціям ми можемо знайти шляхи подолання викликів та побудувати краще майбутнє для України. Бажаю усім конструктивного та плідного діалогу для вирішення актуальних питань!»
Також до слова запросили завідувача кафедри менеджменту та публічного управління ЗУНУ, д.е.н., професора Михайло Шкільняка, професора Вроцлавського економічного університету, почесного доктора ЗУНУ – Анетту Зелінську.
Виступаючи перед присутніми, заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Віктор Устенко зазначив: ««Публічне управління в умовах сучасності є вкрай важливе. Молода генерація управлінців повинна чітко розуміти всі загрози та вміти їм протидіяти. Молодь - це майбутнє нашої нації, тож ми повинні сприяти її всебічному розвитку, особливо під час освітнього процесу».
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук сказав: « Перед нами стоїть надзвичайно важлива мета – забезпечити збалансований розвиток Тернопільської області. Це завдання вимагає спільних зусиль та консолідації діяльності не лише органів місцевого самоврядування, але й виконавчих, правоохоронних та судових органів влади. Бо наше завдання не лише вистояти і перемогти у цій війні, але й побудувати якісно нову державу з прозорими і чесними суспільними відносинами».
Продовжуючи роботу конференції, учасники зосередили увагу на стратегічних імперативах сучасного менеджменту, механізмах та технологіях публічного управління в контексті реагування на сучасні виклики, соціально-економічних аспектах управління людськими ресурсами в умовах цифрової економіки, технологіях менеджменту у функціональній діяльності закладів охорони здоров'я в умовах безпекових викликів та загроз.
У межах пленарного засідання д.е.н., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Алла Васіна розповіла про публічне управління в контексті реагування на сучасні виклики: можливості й перестороги; доктор габілітований, професор Щецинського університету Беата Садовська зосередила увагу на досвіді Польщі з поствоєнної відбудови економіки на засадах сталого розвитку; д.е.н., професор, завідувач кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії Полтавського університету економіки і торгівлі Тетяна Костишина окреслила концептуальні основи соціальної відповідальності бізнесу в умовах сучасних викликів; начальник Головного управління ДСНС України у Тернопільській області, доктор філософії з менеджменту, доцент кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Віктор Маслей зазначив особливості співпраці органів Державної служби надзвичайних ситуацій України з органами місцевого самоврядування в умовах воєнного стану; директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Стахів виокремив тенденції та проблеми розвитку АПК в регіоні; голова Збаразької територіальної громади Роман Полікровський деталізував проєктні підходи в управлінні розвитком територіальної громади; д.е.н., професор, завідувач відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Дмитро Шушпанов акцентував на механізмах ефективного використання людських ресурсів в умовах демографічних викликів;
Про управління закладами охорони здоров'я в сучасних умовах: нові виклики та можливості розповіли д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Тетяна Желюк, генеральний директор приватного медичного центру «Клініка професора Стефана Хміля», здобувач ОНП «Менеджмент» Андрій Артимович.
Про кількість учасників та основні вектори їх наукових досліджень проінформували модератори секційних засідань конференції: «Стратегічні імперативи сучасного менеджменту» – д.е.н., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Руслан Августин; «Механізми та технології публічного управління в контексті реагування на сучасні виклики» – д.е.н., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Алла Мельник; «Соціально-економічні аспекти управління людськими ресурсами в умовах цифрової економіки» – д.е.н., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Сергій Надвиничний; «Технології менеджменту у функціональній діяльності закладів охорони здоров'я в умовах безпекових викликів та загроз» – д.е.н., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Тетяна Желюк.
За проблематикою наукової конференції організаційним комітетом підготовано електронний збірник, який включає близько 200 тез доповідей.
Завершилася науково-практична конференція підбиттям підсумків, напрацюванням рекомендацій та формуванням аналітичної записки щодо узагальнення піднятих питань з подальшою публікацією у науковому виданні ЗУНУ «Вісник економіки».
Дякуємо учасникам за змістовні доповіді та плідну дискусію!