» » Круглий стіл «Публічна дипломатія в дії: інституційний досвід країн світу та України»

Дата: 18-06-2024, 12:25 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Завершився другий етап спільного проєкту ЗУНУ із Державним підприємством «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» у форматі круглого столу у межах спеціальної короткострокової програми «Публічна дипломатія як інструмент м’якої сили держави».

Проєкт реалізовує Західноукраїнський національний університет за підтримки німецького Фонду Ганнса Зайделя в Україні у партнерстві Державного підприємства «ГДІП», Міністерства закордонних справ, Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та громадської організації «Ініціативне покоління».

Метою круглого столу є налагодження діалогу між державними службовцями дипломатичного корпусу України, представниками культурних інституцій інших держав, а також розвиток навичок використання культурних здобутків держави для формування її позитивного іміджу.

Співорганізаторами виступили кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина ЗУНУ.

У круглому столі взяли участь 97 осіб, в тому числі серед них 26 - викладачі, аспіранти та студенти класичного університету Тернополя.

До події долучились експерти, представники інституцій культурної дипломатії України, Австрії, Італії, Польщі, Туреччини, Чехії та співробітники почесних консульств.

Модерували захід кандидатка філологічних наук, очільниця дирекції «Медіацентр» ДП «ГДІП» Інна Хоменська та магістерка міжнародних відносин, начальниця рекламно-видавничого відділу дирекції «Медіацентр» Романа Касіянчук.

Вітальними промовами відкрили круглий стіл координаторка проєктів, заступниця директора Фонду Ганнса Зайделя в Україні Олена Максимова та директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Вікторія Ляліна-Бойко.

Із доповідями виступили: директор Італійського інституту культури Карло Колоннелла, заступник директора Польського Інституту в Києві Мачей Ястшембський, директорка Чеського центру Тереза Соушкова, проєктна менеджерка Австрійського бюро кооперації у Львові Діана Попфалуші, почесний консул Республіки Албанія в Україні Шахін Омаров, помічниця директора Інституту ім. Юнуса Емре Анастасія Айворонська, заступник генерального директора Українського Інституту Алім Алієв, почесна консулка Республіки Сенегал в Україні, докторка економічних наук, професорка Ірина Іващук, координатор Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського професор, проректор з міжнародних зав’язків КПІ Сергій Сидоренко.

Попереду - завершальний етап проєкту, який відбудеться у вересні 2024 року у формі тренінгу «Комунікаційна стратегія державних органів влади».

Авторами розробки змістовної частини програм двох тренінгів та круглого столу виступили проф. Ірина Зварич, проф. Ірина Іващук та Інна Хоменська - к.філолог.н., директор «Медіацентр» ДП «ГДІП».

Тематика є пріоритетною для кафедри міжнародної економіки, оскільки відкрито нову освітню програму бакалаврського рівня вищої освіти «Економічна дипломатія» галузі знань 29 Міжнародні відносини.