» » Студенти кафедри міжнародних відносин та дипломатії ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ провели міжнародний пікнік для школярів Закарпаття

Студенти кафедри міжнародних відносин та дипломатії ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ провели міжнародний пікнік для школярів Закарпаття

Дата: 11-07-2024, 12:44 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Студенти освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ провели міжнародний пікнік у межах воркшопу з особистісного розвитку для школярів, організованого Закарпатським навчально-науковим інститутом Західноукраїнського національного університету у місті Свалява.

Інна Балик, Вікторія Хмель, Соломія Худяк, Олександр Ковалишин, Василь Гордецький під керівництвом доцента кафедри міжнародних відносин та дипломатії Наталії Карпишин організували цікаву подію для учнів Свалявської, Полянської, Чинадієвської, Берегівської та Мукачівської територіальних громад Закарпатської області.

У межах заходу школярі мали змогу не лише ознайомитись з особливостями та перевагами навчання за освітньо-професійною програмою «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а й прокачати свої знання шляхом участі в інтерактивній інтелектуальній грі «Young diplomat!». У ході цієї гри учні дізнавались про ази дипломатії, історію створення, діяльність інституцій Європейського Союзу та перспективи України в ЄС. Найактивніші учасники гри отримали сертифікати та солодкі призи.

Досвід у проведенні воркшопів, ігор та тренінгів, який здобули студенти, є неоціненним для їхнього професійного розвитку. Це ті навички, які знадобляться у подальшій кар’єрі і допоможуть стати не лише чудовими фахівцями, а й підвищити конкурентоспроможність на ринку праці. Крім цього молоді люди мали насичену екскурсійну програму і з великою вдячністю згадують своє перебування у Закарпатському навчально-науковому інституті ЗУНУ.

Інна БАЛИК, студентка групи МВСК-12: «Це мій перший досвід у проведенні таких воркшопів. Я готувалась серйозно і відповідально,  адже хотілось виступити якнайкраще і ознайомити учнів з освітньою програмою, на якій я навчаюся. Хотілося донести інформацію до майбутніх абітурієнтів про те, які знання та навички вони отримають, які зможуть вивчати іноземні мови, як цікаво у процесі навчання досліджувати різні культури та відвідувати зустрічі з неординарними й успішними політиками і дипломатами, а також – як мати багато друзів з усіх куточків світу. Цікаво було також спробувати себе у ролі тренера в інтелектуальній грі. Ми створили різні завдання з тематики дипломатії та євроінтеграції, які потрібно було вирішувати учасникам. Було цікаво і весело спостерігати, як змагаються команди, а потім нагороджувати найкращих і найдопитливіших. Сподіваюсь, що невдовзі наша родина студентів, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», поповниться новими талановитими молодими людьми».      

 

Вікторія ХМЕЛЬ, студентка групи МВСК-11: «Дякую організаторам – Закарпатському навчально-науковому інституту Західноукраїнського національного університету і директору Едіті Грабар, які нас дуже гостинно зустріли і показали красу природи і історичні пам’ятки Закарпаття.

Відвідавши Лавандову гору в Перечині, я була захоплена її красою та спокоєм. Це місце просто неймовірне! Лавандові поля розкинулися на величезній території, створюючи дивовижний фіолетовий килим, який здається нескінченним. Аромат лаванди наповнює повітря і додає відчуття релаксу. Прогулянки серед лаванди стали для мене справжньою медитацією. Це було ідеальне місце для втечі від міської суєти та стресів. Я зробила безліч прекрасних фотографій, кожна з яких передає цю магічну атмосферу. Я повернулася додому сповненою позитивних емоцій та натхнення».

Соломія ХУДЯК, студентка групи МВСК-12: «Ми побували на цікавих екскурсіях у Закарпатті. Особливо згадуються такі історичні пам’ятки як палац Шенборнів та палац Сент-Міклош. Палац Шенборнів зберігся в оригінальному стані до наших часів як ззовні, так і в середині. Цікаво те, що він був побудований за астрологічним принципом. Для прикладу, вікон тут 365 як і днів у році. Навіть є 1 замуроване, аналогія якого приведена на час високосного року. Також палац має 52 кімнати, що символізують точну кількість тижнів у році, а входів тут 12 – як місяців у році. На величезній території парку можна побачити безліч різних видів дерев, серед яких є сакури, самшити, катальпи, канадські ялини та рожеві буки. Родзинкою парку також є ставок, що за формою нагадує територіальні межі Австро-Угорської імперії.

Про замок Сент-Міклош нам розповіли цікаву історію однієї із його власниць Ілону Зріні. Сміливістю і розумом цієї жінки був захоплений весь світ. Ілона могла вільно спілкуватися 15 мовами, володіла знаннями з військової справи, та після смерті свого чоловіка стала княгинею.

Пишаюся своєю країною та її історією. Радію, що під час навчання в ЗУНУ на престижній освітньо-професійній програмі «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», маю можливість вивчати її культуру, міжкультурні відносини і розвиватися професійно. Тому майбутнім вступникам щиро бажаю зробити свій правильний вибір та приєднуватися до нас!».  

 

#step_by_step_to_the_dream

 

 

Контактна інформація:

Кафедра міжнародних відносин та дипломатії (кабінет 1414)

вул. Львівська, 11 (центральний корпус, 4-й поверх), м. Тернопіль
     Тел.:  +38 096 938 68 60

Е-mail: kafedra.mvd@wunu.edu.ua