» » У ЗУНУ розпочав роботу Шостий Міжнародний тиждень

У ЗУНУ розпочав роботу Шостий Міжнародний тиждень

Дата: 10-09-2024, 18:25 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У Західноукраїнському національному університеті розпочав роботу Шостий Міжнародний тиждень.

Уже третій рік поспіль Міжнародний тиждень проходить у час повномасштабної війни росії проти України. Тема цьогорічного заходу «Побудова партнерств, формування майбутнього: інновації та співпраця в умовах глобальних викликів».

Війна, як ніколи згуртувала українську націю, мобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Дякуючи нашим мужнім захисникам, ми маємо можливість жити в Україні, мати власний дім, будувати плани на майбутнє. Пам’ятаємо і дякуємо усім, хто на смерть стояв і оберігав найцінніше.

У глибокій скорботі присутні вшанували вічну пам'ять загиблих захисників України, серед яких, на жаль, є студенти та випускники нашого університету.

Відкрила роботу Міжнародного тижня ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк: «Високоповажні гості, шановні партнери, дорогі колеги та студенти! Сьогодні у класичному університеті Тернополя стартує Шостий Міжнародний тиждень. Виклики сучасності вимагають рішучих дій, перемога України у повномасштабній війні потребує підтримки партнерів, міжнародне співробітництво – розвитку, а освіта й наука – нових думок та креативних рішень.

Університети є серцем інновацій і прогресу, відіграють важливу роль у підготовці нових поколінь лідерів, науковців та професіоналів, які будуть працювати над вирішенням складних глобальних проблем.

У сучасному світі кордони між країнами все більше розмиваються, і труднощі, з якими стикаються одні країни, швидко стають загрозами для всього людства. Будь-яка криза показує, що ніхто не може впоратися з ними самотужки.  З проблемами приходять нові можливості. Ми маємо змогу змінювати підходи до навчання, досліджень і технологій таким чином, щоб наші інституції залишалися рушійною силою прогресу. Це вимагає сміливості, відкритості до нових ідей та готовності до постійної трансформації. Кожен із нас усвідомлює як важливо сьогодні об’єднувати зусилля світової спільноти й разом створювати нові можливості для співпраці. ЗУНУ активно зміцнює стратегічне партнерство між освітніми установами Європейського Союзу та світу й зацікавлений у найширшому використанні міжнародного потенціалу науковців у подоланні глобальних викликів.

Бажаю усім продуктивних дискусій для вирішення актуальних питань, цікавих ідей та нестандартних підходів!

Шостий Міжнародний тиждень оголошуємо відкритим!»

Україні важливо вистояти і перемогти. Підтримка партнерів, їх допомога всебічні. І сьогодні університет об’єднує навколо себе іноземних колег, чия рука допомоги відчутна у освітній, науковій, культурній сфері.

Дякуємо нашим іноземним друзям за те, що знайшли час та можливість взяти участь у заході.

До слова запросили надійного партнера ЗУНУ – професора, доктора габілітованого, професора цивільного права Ягеллонського університету, професора європейського приватного права, порівняльного правознавства та польського приватного права Оснабрюцького університету, члена Наглядової ради ЗУНУ Фредерика Цолля: «Україна демонструє усьому світу свою стійкість, незламність і прагнення до свободи. І ми, як представники академічної спільноти, повинні не лише підтримувати цю боротьбу, а й створювати фундамент для майбутнього відродження. Спільна праця у сфері науки, освіти та технологій може стати потужною рушійною силою у процесі відбудови після війни. Дякую вам за можливість бути учасником Міжнародного тижня, поділитися своїми ідеями і знаннями. Вірю, що наша співпраця сприятиме зміцненню відносин між країнами і стане вагомим внеском у майбутнє не лише України, а й усієї світової спільноти».

Також до колективу Західноукраїнського національного університету та учасників Шостого Міжнародного тижня звернулися доцент, доктор філософії, заступник декана з питань якості та міжнародних зв’язків Люблянської школи бізнесу Катаріна Ашкерц Задравець; ректор Університету прикладних наук Шибеника Любо Руніч; офіційна представниця Ізраїльської коаліції по роботі з травмою в Україні Наталія Макієнко;  доктор наук, заступник керівника Школи права та кримінального правосуддя, відповідальна за працевлаштування та зовнішні зв'язки Дженніфер Ґіблін; доктор наук, професор Дортмундського університету прикладних наук і мистецтв, "Doctor Honoris Causa" Західноукраїнського національного університету Карстен Вольф; операційний директор «SEBN-UA», Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в Чернівцях Олександр Шламп; керівник екзаменаційного відділу освітнього центру «Grade» Ольга Файзуліна.

Висловлюємо щиру вдячність вам за плідне міжнародне партнерство та всебічну підтримку Західноукраїнського національного університету.

Для представлення огляду векторів розвитку міжнародної співпраці та появи нових ініціатив запросили проректора з навчально-наукової роботи ЗУНУ (міжнародна діяльність) Уляну Коруц: «Наша місія сьогодні полягає у тому, щоб разом створювати можливості для зростання, розвитку та зміцнення інтернаціонального співробітництва. Західноукраїнський національний університет активно працює над розширенням своїх зв'язків із іноземними партнерами, що дозволяє нам інтегрувати передовий досвід і сучасні підходи в освітню та наукову діяльність. Вірю, що працюючи об’єднано, ми реалізуємо усі сміливі задуми!»  

Стартовий день роботи I-WEEK`2024 розпочався із відкриття Першої осінньої школи європейського права, в межах якого відбулася лекція «Європейське договірне право» професора, доктора габілітованого, професора цивільного права Ягеллонського університету, професора європейського приватного права, порівняльного правознавства та польського приватного права Оснабрюцького університету, члена Наглядової ради ЗУНУ Фредерика Цолля.

У навчально-науковому центрі соціально-психологічної підтримки та резильєнтності було проведено (Не)круглий стіл «Резильєнтність як здатність долати життєві виклики: український контекст та міжнародний досвід».

Змістовною та цікавою була лекція «Публікаційні стратегії для молодих науковців та аспірантів» Вольфганга Дорнера – професора, віцепрезидента з наукової роботи Деггендорфського технологічного інституту.

За ініціативи завідувача кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Оксани Тулай організовано зустріч «Євроінтеграція без пафосу. Чому важливо краще розуміти Європейський Союз» з кандидатом політичних наук, експертом-міжнародником, оглядачем, засновником СД Платформи та Прогресильних – Богданом Ференсом.

Також за підтримки іноземних партнерів відбулося відкриття бібліотеки європейського права на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету.

Перший день Міжнародного тижня завершився воркшопом «Проєктування навчального заняття» з мінікурсу «Англійська як засіб навчання» у рамках виконання DAAD-проєкту «Віртуальна магістерська взаємодія з інтелектуальної обробки даних» (VIMACS).

Переконані, що учасники Шостого Міжнародного тижня плідно працюватимуть та натхненно спілкуватимуться із провідними фахівцями у різних сферах, знайдуть однодумців, обміняються власними ідеями і розробками, корисно та творчо проведуть час у класичному університеті Тернополя!