Другий день роботи I-WEEK 2024

Дата: 11-09-2024, 19:51 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Шостий Міжнародний тиждень у Західноукраїнському національному університеті продовжується.

Другий день I-WEEK 2024 розпочався із зустрічі з науковцем – ректором Медичного університету ім. Марії Склодовської-Кюрі Криштофом Філіпяком, який підготував доповідь «Постковідні проблеми в Європі та світі: погляд на сучасну медицину».

У своєму виступі він зазначив: «Обговорення постковідних проблем є надзвичайно актуальним, оскільки наслідки пандемії продовжують впливати на життя людей у всьому світі. Розуміння цих аспектів є важливим для розробки ефективних стратегій лікування та профілактики, а також для адаптації систем охорони здоров'я до нових викликів!»

Учасники зустрічі зосередили увагу на актуальних проблемах охорони здоров'я, які виникли у світі після пандемії COVID-19, медичних наслідках та глобальних викликах, нових підходах у медицині.

Надзвичайно цікавою була панельна дискусія «Освітні інновації у європейському та вітчизняному соціально-гуманітарному просторі», яка відбулася на базі соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ. Професорсько-викладацький колектив та студентство обговорили формування нових підходів до навчання, акцентували увагу на важливості цифровізації освіти, адаптації навчальних програм до вимог сьогодення.

Декан СГФ Оксана Гомотюк сказала: «Ми повинні знайти баланс між традиційними методами навчання та новими технологіями, щоб забезпечити нашим студентам найкращий освітній досвід. Наше завдання – адаптувати освітні програми, щоб вони були актуальними та корисними у сучасному світі».

Надзвичайно зворушливими були слова доктора габілітованого, професора Сілезького університету в Катовіцах (Польща) Марека Рембєжа про патріотичний дух українських освітян. Він у своєму виступі наголосив на неймовірному героїзмі українців, які, незважаючи на важкі воєнні часи, продовжують працювати та навчати студентів.

Учасники I-WEEK також взяли участь у роботі Третьої міжнародної дискусійної платформи «Міжнародна підтримка під час війни як чинник перемоги: політико-економічний, гуманітарний та освітньо-науковий виміри партнерства». До спілкування долучилися колеги із Польщі, Литви, Болгарії, Німеччини, Іспанії, Словаччини та Мальти. 

Світове кафе «Інтернаціоналізація вдома та внутрішня мобільність (найкращі практики та досвід кафедр)» об’єднало науковців ЗУНУ, закордонних партнерів, студентів закладу вищої освіти з метою обговорення ідей щодо впровадження міжнародних практик в освітній процес у галузі інтернаціоналізації.

Графік проведення заходів другого дня Міжнародного тижня був дуже насиченим. Особливо цікавою для студентів була локація, де відбулася зустріч із менеджером з розвитку людського потенціалу «Vectra Fertin Pharma» відділу людських ресурсів та культури (Королівство Данія) – Орися Біркяер, яка прочитала лекцію  «Розвиток «Мислення зростання» для майбутнього кар’єрного росту».

Виступаючи, пані Орися Біркяер детально розкрила поняття «мислення зростання» та його значення для особистісного та професійного розвитку. Вона наголосила на тому, що це не просто модний тренд, а потужний інструмент для досягнення поставлених цілей.

Також у межах Міжнародного тижня відбулася робоча зустріч ректора Західноукраїнського національного університету Оксани Десятнюк та керівника департаменту аудиту Товариства з обмеженою відповідальністю «Делойт енд Туш Юкрейніан Сервісез Компані» Ігоря Кацюбія.

Спілкуючись, Оксана Десятнюк  зазначила: «Ми об’єднуємо свої зусилля, аби сприяти якісній підготовці фахівців-фінансистів та налагоджуємо наші відносини у науково-дослідній сфері. Відрадно, що молодь ЗУНУ має змогу переймати досвід від справжніх професіоналів свої справи!»

«Ми активно співпрацюємо із кафедрою обліку і оподаткування, проводимо спільні лекції та семінари на базі факультету фінансів та обліку, залучаємо студентів до професійного розвитку та практичної діяльності», - сказав Ігор Кацюбій. 

К.е.н., доцент, координатор з міжнародної діяльності факультету фінансів та обліку Наталія Починок зауважила: «Нам приємно, що випускники кафедри обліку і оподаткування  цього року пройшли конкурсний відбір й уже працюють у ТОВ «Делойт енд Туш Юкрейніан Сервісез Компані»».

Колеги домовилися про розширення та поглиблення змісту освітньої, наукової діяльності, проходження студентами практики на базі виробництва, проведення спільних фундаментальних і науково-прикладних досліджень, підвищення рівня професійної підготовки, перепідготовки, стажування, спеціалізації та підвищення кваліфікації викладачів Західноукраїнського національного університету.  

Другий день Міжнародного тижня продовжився актуальною панельною дискусією з інтерактивними сесіями «Фінанси та облік 4.0: інновації та глобальна співпраця у сучасному світі».

Завідувач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія, голова вченої ради ЗУНУ Андрій Крисоватий привітав учасників заходу та зазначив: «Шановні колеги, науковці, аспіранти, студенти! Професійні дискусії та обмін думками завжди надають новий імпульс для подальшого розвитку теорії та практики. Сучасні технології трансформують традиційні підходи до управління фінансами та обліком. Наше завдання — не тільки розуміти ці зміни, але й активно впливати на їхній розвиток, формуючи нові моделі і стратегії, які відповідають сьогоденню. Нам важливо сьогодні почути думки закордонних колег, оскільки глобалізація вимагає від нас синергії з міжнародною спільнотою. Бажаю усім конструктивного та плідного діалогу для вирішення актуальних питань!»

До привітань долучилися проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц, декан факультету фінансів та обліку Андрій Кізима.

Із доповіддю «Україна в ЄС, чому освіта ніколи не йде в ногу з часом» виступив професор менеджменту та фінансів, ректор Нідерландської бізнес-академії Ян ван Звітен.

Виконавчий директор Центру фінансової цілісності, дослідник проєкту «Нагляд та моніторинг фондів реконструкції України» (SMURF) у Центрі фінансів та безпеки при RUSI, магістр права «LLM» у галузі міжнародного бізнес-права Лондонської школи економіки  Оксана Ігнатенко розповіла про фінансову доброчесність.

Іванна Чайковська – доктор філософії Ягеллонського університету в Кракові зосередила увагу на безпеці польських банків.

Доповідь «Фінансовий облік та аналіз в Канаді: практичний досвід та перспективи їх  розвитку» представив Ніколас Знак – СРА, СА, старший фінансовий аналітик, регулятор енергетики Альберти (Канада).

Панельна дискусія була результативною та змістовною!

Неабияке зацікавлення викликала доповідь «Цифрова трансформація в Азербайджані» за тематикою проєкту Еразмус+ «Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті (WORK4CE)». Спікер – к.т.н., заступник завідувача кафедри управління проєктами, начальник відділу інновацій та інкубації Азербайджанського університету архітектури та будівництва Расім Абдуллаєв зазначив: «Цифрова трансформація є ключовим фактором для розвитку як державних, так і приватних структур у нашій країні. Вона відкриває нові можливості для підвищення ефективності роботи, створення сучасних технологічних рішень та забезпечення конкурентоспроможності на міжнародній арені. Проєкт Еразмус+ WORK4CE є чудовою платформою для обміну досвідом між країнами!»

Сесія натхнення для студентів ЗУНУ «Все про мобільність і навіть більше» 2.0. була інформативною та пізнавальною. Молодь мала змогу дізнатися про можливості міжнародної освіти та програми обміну. Учасники Erasmus+ ділилися своїм унікальним досвідом навчання закордоном та розповідали про особисті досягнення.

День завершився презентацією Національної платформи «Social Economy Ukraine».

Петро Дарморіс – директор Social Economy Ukraine акцентував на трансформаційному потенціалі соціальної економіки у процесі відбудови і модернізації України, синергії міжнародного досвіду та партнерства та сказав: «Наше головне завдання полягає у підтримці всіх суб’єктів соціальної економіки, які працюють над створенням робочих місць та наданням соціальних послуг, соціальною та економічною реінтеграцією переміщених осіб й інших уразливих осіб, які постраждали від війни».

Відрадно, що Шостий Міжнародний тиждень – це безвимірний обмін ідеями та розробками, глибокі бесіди про актуальні проблеми сьогодення, простір для креативності, інновацій та співпраці!

Дякуємо нашим іноземним колегам та гостям, які разом із колективом класичного університету Тернополя плідно працюють під гаслом  «Побудова партнерств, формування майбутнього: інновації та співпраця в умовах глобальних викликів»!