» » Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні»

Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні»

Дата: 30-09-2024, 16:12 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

  26 – 27 вересня 2024 р. у Західноукраїнському національному університеті відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція  «Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні», присвячена 55-річчю кафедри обліку і оподаткування та 85-річчю від Дня народження доктора економічних наук, професора Литвина Богдана Мироновича.

На конференцію подали тези 262 науковці, серед яких: 100 докторів економічних наук, 93 кандидати економічних наук і доктори філософії з 10 країн (України, Польщі, Естонії, Казахстану, Франції, Греції, Великобританії, США, Канади). Крім зазначених учасників конференції, на її пленарному засіданні виступили ще 4 доктори наук, які не подавали відповідних тез.

З вітальним словом на конференції вступили: т.в.о. ректора ЗУНУ, проректор з наукової роботи доктор технічних наук, професор Микола Дивак; директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України Людмила Гапоненко; президент Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України Петро Кричун; президент Асоціації сертифікованих бухгалтерів і аудиторів України Сергій Канигін; координатор освітніх програм CIMA Україна Марина Зайцева; заступник декана з міжнародної діяльності факультету економіки і соціології Лодзького університету (Польща) Пйотр Габріельчак; Наталія Парфенюк член Ради АПУ та президент Всеукраїнської асоціації аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД;  заступник директора Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Зварич; начальник Управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк; начальник Управління західного офісу Державної аудиторської служби в Тернопільській області Роман Снігур.

На пленарному засіданні виступили 40 доповідачів. Модератором пленарного засідання був завідувач кафедри обліку і оподаткування, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Зеновій – Михайло Задорожний.

Секційні засідання конференції проходили за такими напрямами:  бухгалтерський облік, оподаткування та звітність в глобальній економіці; роботизація і цифровізація обліку та перспективи підготовки мультикваліфікованих бухгалтерів; перспективи розвитку фінансово-економічного контролю, аудиту та економічного аналізу в управлінні бізнесом.

За результатами конференції було прийнято резолюцію, у якій обґрунтовано необхідність внесення змін в законодавчі, нормативні та інструктивні акти з питань обліку і оподаткування, а також підготовки облікових кадрів. Зазначені в резолюції пропозиції будуть направлені в Міністерство фінансів України та Міністерство освіти і науки України.

Учасники конференції прийняли рішення про доцільність створення Асоціації докторів економічних наук та кандидатів економічних наук професорів України з метою координації наукових досліджень і підготовки кадрів з освітньої спеціальності 071 – Облік і оподаткування та наукової спеціальності  08.00.09 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності).

Організаційний комітет конференції.