Представники ЗУНУ взяли участь у 31-та Міжнародній науково-практичній конференції Асоціації українських германістів
Нещодавно на базі факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася 31-та Міжнародна науково-практична конференція Асоціації українських германістів (АУГ) «Mit deutscher Sprache Grenzen überwinden» («Долати кордони разом з німецькою мовою»). Цей науковий захід став можливим за підтримки DAAD (Німецька служба академічних обмінів), OeAD-Kooperationsstelle (Австрійське бюро кооперації, м. Львів) та Goethe-Institut Ukraine (Гете-Інститут, м. Київ).
У конгресі АУГ взяли участь понад 100 викладачів і вчителів німецької мови з Києва, Харкова, Полтави, Кропивницького, Сум, Івано-Франківська, Рівного та інших міст України. До події долучилися також представники Тернопільського обласного осередку Асоціації, який функціонує на базі навчально-наукового центру з вивчення іноземних мов Західноукраїнського національного університету: Ольга Лужецька – директор ННЦВІМ, координатор обласного осередку, Любов Гусак – вчитель-методист німецької мови Підгаєцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Підгаєцької міської ради Тернопільської області, Оксана Швець – вчитель німецької мови Куропатницького ліцею Бережанської міської ради Тернопільської області.
Конгрес укотре став майданчиком для обміну професійним досвідом та актуальних дискусій між закордонними та українськими вченими й практиками. Зокрема, під час панельної дискусії «Що (не) можна зробити німецькою мовою?» Алла Паславська, українська науковиця, перекладачка, Іріс Ганіка, німецька письменниця, та Юрко Прохасько, український письменник і перекладач, обговорили не лише сучасні виклики перекладу, але й можливості німецької мови як іноземної у подоланні культурних бар’єрів та подальшої євроінтеграції нашої спільноти.
Було представлено також два підручники, присвячені австрійському варіанту німецької мови, як результат багаторічної співпраці двох учених-мовознавців: професора Віденського університету Петра Візінґера та професора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Сулима.
Для педагогів та мовних практиків було організовано воркшопи, які провели представники видавництва «Hueber», австрійської служби академічних обмінів та Гете-Інституту, наприклад: «Bye-bye Langeweile im Deutschunterricht - Grammatik mal anders!», «Heimatland Erde: Global Citizenship Education und Deutschunterricht, Kultur und Sprache» та ін. Учасники навчально-методичних семінарів могли не лише поглибити свої знання у сфері методики викладання німецької мови як іноземної, а й ознайомитися з новою навчальною німецькомовною літературою для підвищення мотивації учнів закладів середньої освіти України.
Під час конференції активно працювали секційні засідання з германістики, літературознавства, перекладознавства, міжкультурної комунікації та методики викладання німецької мови, де науковці з різних куточків України та світу ділилися зі своїми колегами новими науковими розвідками та здобутками.
Окремої уваги заслуговує і виставка «Komplett Kafka» за модерації декана факультету іноземних мов ЛНУ імені Івана Франка Любомира Бораковського, в основі якої – комікс-біографія Ніколаса Малера «Весь Кафка», VR-інсталяція та збірка книг про Кафку.
Загалом Міжнародна конференція АУГ стала ще одним кроком до подальшої активної співпраці вітчизняних закладів вищої освіти з європейськими, зокрема німецькомовними, інституціями та університетами. В умовах сьогодення такі освітньо-наукові ініціативи допомагають долати кордони, а німецька мова залишається важливим ключем до взаєморозуміння та співпраці між культурами.