» » Студентка ЗУНУ взяла участь у тренінгу "Адвокація інтересів України на міжнародній арені: досвід громадянського суспільства"

Студентка ЗУНУ взяла участь у тренінгу "Адвокація інтересів України на міжнародній арені: досвід громадянського суспільства"

Дата: 4-10-2024, 13:08 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Студентка кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Анжеліка Стельмах взяла участь у тренінгу «Адвокація інтересів України на міжнародній арені: досвід громадянського суспільства».

Студентка ділиться враженнями: «Я щиро радію, що мала змогу долучитися до тренінгу “Адвокація інтересів України на міжнародній арені: досвід громадянського суспільства”, що проходив у столиці у межах діяльності Молодіжного клубу Мережі захисту національних інтересів «АНТС». Програма заходу передбачала виступи кваліфікованих спікерів: Ганни Гопко, Олени Трегуб, Влади Думенко та Богдани Думи, які донесли аудиторії ключові тези та результати адвокаційної кампанії України на інтернаціональному рівні, напрацьовані роками копіткої праці.

Наступним етапом була практична частина, на якій учасники втілювали власні ідеї в групові кампанії. Ми працювали зі складними та водночас актуальними темами, формували впізнаваність своєї програми, прописували основні меседжі й лозунги, аргументували доцільність проведення комплексу таких заходів.

Ми з командою розробили адвокаційну кампанію під назвою «Розморозка», яка є символічною, адже головною задумкою було пробудження, «розмороження» ідеї про національну ідентичність та право на самовизначеність у свідомості населення корінних російських народів. Під час захисту проєкту пролунала така цитата: «Спільними зусиллями можна розтопити навіть найбільший кубик льоду». Нашим меседжем був вислів «Росії не існує», адже країна-агресор досі притримується політики колоніалізму й привласнює собі культурні та територіальні надбання інших громад, що історично заклеймовані терміном «субʼєкт рф». Одним із лозунгів, що ми створили, є речення «Татарстан за вільний стан», планувалося створити такі фрази для усіх республік, які потерпали від утисків та невизнання через географічне розташування. «Розморозка» отримала схвалення зі сторони суддів, натомість програма, складена нашою командою, знайде відображення в майбутніх проєктах з деколонізації у світі.

 

Це був незабутній досвід спільної роботи з активною молоддю та створення нових можливостей для відстоювання демократичних цінностей усієї міжнародної спільноти. Я вкотре переконалася в одній простій істині: слова «це неможливо» - не привід опускати руки, а, навпаки, - рухатися вперед і доводити протилежне».