» » Міжуніверситетський форум «Єднаймося заради перемоги»

Міжуніверситетський форум «Єднаймося заради перемоги»

Дата: 19-10-2024, 19:53 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

До Західноукраїнського національного університету завітала делегація із Національного університету біоресурсів та природокористування України для участі у ІV Міжуніверситетському форумі «Єднаймося заради перемоги».

Колеги приїхали до ЗУНУ для обміну досвідом в освітній, науковій, міжнародній діяльності; налагодженню дружніх контактів та позмагатися у таких видах спорту: волейбол, футзал, шахи та настільний теніс.

У залі засідань вченої ради ЗУНУ зібралися представники двох університетів для обговорення актуальних та проблемних питань сучасної освіти.

Національний університет біоресурсів та природокористування України був представлений делегацією у складі: Кваша Сергій Миколайович - проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку, д.е.н., професор; Євсюков Тарас Олексійович - декан факультету землевпорядкування,  д.е.н., професор; Ружило Зіновій Володимирович - декан факультету конструювання та дизайну, к.т.н., доцент; Тарасенко Ростислав Олександрович - голова профкому співробітників університету, д.п.н., професор; Спірочкін Андрій Костянтинович – завідувач кафедри технологій та дизайну виробів з деревини, к.т.н., доцент; Грудинін Борис Олександрович – завідувач кафедри фізики, д.т.н., професор; Калуга Володимир Федорович -  д.ф.н., професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук; Сопівник Руслан Васильович – завідувач кафедри педагогіки, д.п.н., професор; Лікар Ярослав Олексійович - к.с-г. н., доцент, завідувач кафедри ентомології; Михнюк Сергій Вікторович - директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку, доктор філософії; Стецюк Сергій Васильович – директор студентського містечка університету; Коваленко Віталій Петрович – декан агробіологічного факультету, доктор с.-н., професор; Радзиховський Микола Леонідович – д.вет.н., професор кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин.

На зустріч від Західноукраїнського національного університету прийшли: адміністрація ЗУНУ, декани та директори факультетів, інститутів, завідувачі кафедр класичного університету Тернополя.

Звертаючись до гостей, ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк розповіла колегам про заклад вищої освіти, наголосила на важливості співпраці й побажала усім плідного діалогу: «Надзвичайно приємно вітати вас у стінах нашого освітнього центру. Ми раді можливості познайомитися, обмінятися напрацюваннями й думками щодо розвитку наших університетів, визначити пріоритетні напрями співпраці  задля поступу України.

Відрадно, що наше партнерство не обмежуються сферою науки та освіти. Спорт об’єднує нас, сприяє формуванню командного духу, взаємоповаги та підтримки, а це надзвичайно важливо у час війни. Волейбол, футзал, шахи та настільний теніс — це ті види спорту, де потрібні не тільки фізичні навички, але й стратегічне мислення, витримка та колективна робота. Наш спільний форум – це гарна ініціатива, щоб поспілкуватися, позмагатися та потоваришувати».

Вітаючи присутніх, голова вченої ради ЗУНУ Андрій Крисоватий зазначив: «Як важливо усвідомити нашу роль у житті, нашу візію сьогодення. Коли є виклики, які стають для нас загрозами, ми повинні об’єднувати зусилля. Війна змінює життєві траєкторії, але, водночас, війна нагадує нам про фундаментальні цінності та потребу переосмислення пріоритетів. Наше завдання — не лише реагувати на загрози, але й створювати умови для розвитку, перетворюючи виклики на поштовхи до позитивних змін. У такі моменти надзвичайно важливо усвідомити нашу колективну відповідальність за майбутнє — як на рівні держави, так і на рівні університетів. Об'єднані зусилля допоможуть нам не лише подолати труднощі, але й створити нові, стійкіші шляхи розвитку».

Представники університетів ділилися досвідом щодо організації навчального процесу; розглядали питання професійного вигорання викладачів і роль центру психологічної підтримки; обговорювали проблеми облаштування укриттів; відвідування студентами пар, а також проблеми з використанням штучного інтелекту в письмових та наукових роботах. Учасники зустрічі акцентували увагу на важливості інклюзії та адаптації студентів з особливими потребами.

Завідувач кафедри фізики, д.т.н., професор Борис Грудинін попросив поділитися досвідом адміністрацію ЗУНУ щодо психологічного розвантаження викладачів, і які опції пропонує керівництво для вирішення цієї проблеми.

Проректор з науково-педагогічної роботи Уляна Коруц розповіла про те, що в університеті функціонує навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності, діяльність якого спрямована на формування навичок та компетенцій самодопомоги, першої психологічної допомоги та емоційної підтримки постраждалих внаслідок травматичних подій та стресових ситуацій. «Працівники і студенти в будь-який момент можуть звертатися за допомогою до фахівців ЗУНУ, які  постійно організовують заходи для спілкування та підтримки, щоб сприяти позитивному емоційному фону в університеті», – сказала пані Уляна.

Розповідаючи про освітній процес у Західноукраїнському національному університеті, проректор з науково-педагогічної роботи

Віктор Островерхов зазначив: «Важливо адаптувати навчальний процес до непередбачуваних умов сьогодення, в яких ми живемо, та якісно надавати освітні послуги. Навчання студентів в університеті – це процес, який повинен враховувати потреби молодих людей та їх можливості в складних реаліях війни».

У форматі «Запитання-відповідь» відбувалося неформальне спілкування, де кожен мав можливість висловитися та отримати відповіді на запитання. «Наука в університеті сприяє розвитку оборонних технологій, а також вдосконаленню інфраструктури та відновленню економіки. Крім того, дослідницька робота зберігає потенціал для майбутнього, коли країна зможе відбудуватися, опираючись на нові знання та технології. У часи криз науковці стають важливим ресурсом для суспільства, адже їхні відкриття сприяють стійкості та відновленню», – зазначив проректор з наукової роботи Микола Дивак.

 Особливо цікавою та змістовною була доповідь проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія Кваші. Він виступив з презентацією діяльності Національного університету біоресурсів та природокористування України, зосередивши увагу на значенні співпраці науки, освіти і бізнесу для повоєнної відбудови України. Проректор сказав: «Університети України, маючи високий кадровий потенціал, наявну матеріально-технічну базу, мотивованих студентів, відкриті для співпраці з бізнесом та іншими суспільними інституціями для підвищення впливу на розвиток країни та формування Перемоги й повоєнної розбудови України».

У знак поваги та налагодження дружніх відносин, пан Сергій подарував колективу Західноукраїнського національного університету логотип ЗУНУ ручної роботи та книгу – історію НУБіП.

Гості мали можливість познайомитися з діяльністю закладу вищої освіти та побувати в залі електронних ресурсів, центрі підтримки студентів, імерсивному мультифункціональному хабі, навчально-науковому центрі соціально-психологічної підтримки та резильєнтності.

У другій половині дня розпочалися спортивні змагання між командами двох університетів. Науковці змагалися у таких видах спорту: волейбол, футзал, шахи та настільний теніс.

Збірна команда ЗУНУ перемогла у змаганнях з футзалу, волейболу та шахів, а перемогу в настільному тенісі здобули науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України.

На спортивних майданчиках вирувала дружня атмосфера та командна робота. Позитивні емоції переповнювали вболівальників, які гучними оплесками підтримували гравців.

Переконані, що міжуніверситетський форум об’єднав колективи двох найкращих університетів, які працюватимуть на благо перемоги України та заради її щасливого майбутнього