Тренінгові заняття

Дата: 30-10-2024, 11:59 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Студенти спеціальності «Менеджмент» освітньо-професійної програми «Управління персоналом»  Західноукраїнського національного університету, факультету економіки та управління, кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу  у межах вивчення дисциплін «Ринок праці і зайнятість»  (канд. екон. наук доц. Дяків О.П.), «Менеджмент соціально-трудових відносин» (канд. екон.  наук доц. Прохоровська С.А.) взяли участь в тренінгових заняттях, які проводили фахівці Тернопільського обласного центру зайнятості (ТОЦЗ) та Національної  служби посередництва та примирення в Тернопільській області.   

     Заступник начальника управління реалізації політики зайнятості, начальник відділу  Тернопільського обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна окреслила чинне законодавство України у сфері регулювання зайнятості та ринку праці; HR-аналітики  щодо формування попиту на робочу силу, пропозиції робочої сили, рівня безробіття в регіоні та в Україні у час воєнних дій. Спікер розкрила вимоги роботодавців до якості робочої сили, вимог до професій та нові можливості для працівників, підвищення цифрової грамотності; вплив цифровізації на створення нових форм зайнятості тощо.

Начальник відділу активних програм зайнятості Наталія Брич зосередила увагу  на активних програмах та послугах для безробітних та людей з особливими потребами, які спрямовані на їхнє працевлаштування та професійний розвиток (ваучери на навчання); надання консультацій та підтримку для тих, хто має намір розпочати власний бізнес (мікрогранти), а саме: навчання підприємницьких навичок, консультації з фінансових питань. Акцентовано увагу  на тому, що Центр зайнятості може проводити безкоштовні курси та тренінги з популярних професій, що мають попит на ринку праці, що дасть змогу безробітним отримати нові навички, кваліфікацію та підвищити їх шанси працевлаштуватися. Надано інформацію про те, що держава компенсує витрати роботодавців на заробітну плату при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, виплачуються компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.

Начальник відділу рекрутингу Наталія Косенко розповіла, що центр зайнятості надає вичерпну  інформацію про тенденції на ринку праці, популярні професії, очікувану заробітну плату та інші аспекти, які допоможуть  зробити виважений вибір у кар'єрному напрямку; проводить навчальні семінари та тренінги, де студенти можуть отримати навички пошуку роботи, написання резюме, підготовки до співбесіди, знайти вакансії та встановити контакти з потенційними роботодавцями.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення     в Тернопільській області Наталія Шершньова розповіла про специфіку роботи очолюваної служби; зосередила увагу  здобувачів на особливостях функціонування соціально-трудових відносин в Україні та регіоні, взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними; зупинилася на процедурі здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та  необхідності впровадження заходів щодо запобігання їх виникненню.

Студенти висловлюють щиру подяку фахівцям Тернопільського обласного центру зайнятості та Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області,  оскільки мали можливість ознайомитися зі специфікою роботи провідних фахівців зрозуміти нововведення у їхній діяльності, що діють в умовах воєнного стану та цифрової економіки. Такі заняття дозволяють нам перейняти досвід фахівців, отримати індивідуальні консультації практиків.