» » Перший міжнародний фінансовий форум «Fintech та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу» завершив свою роботу!

Перший міжнародний фінансовий форум «Fintech та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу» завершив свою роботу!

Дата: 31-10-2024, 17:01 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Упродовж 23-26 жовтня 2024 року тривав Перший міжнародний фінансовий форум «Fintech та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу», організований кафедрою фінансових технологій та банківського бізнесу ЗУНУ спільно з Україно-Американською асоціацією працівників вищої школи. Науковий захід об’єднав широке коло вітчизняних і закордонних експертів, практиків, представників органів влади, наукової спільноти й інших учасників з України та багатьох країн, зокрема: Австрії, Великої Британії, Ізраїлю, США та Швейцарії.

Другий день роботи форуму розпочався із дискусійної платформи «Fintech у системі парадигми розвитку банківського ринку», яку модерували Андрій Крисоватий, д.е.н., професор, голова Вченої ради Західноукраїнського національного університету, завідувач кафедри фінансів ім. С.І. Юрія та д.е.н., професор, Голова правління Міжбанківської валютної біржі, Віцепрезидент «Crowe», експерт з цифрової економіки Анатолій Гулей.

Андрій Ігорович наголосив на незворотності цифровізації та зауважив, що завдання наукової спільноти сьогодні полягає в обґрунтуванні доктринальних підходів, окресленні нових вимірів і розробленні стратегічних векторів розбудови фінансового ринку за використання інноваційних fintech-інструментів та fintech-моделей.

Анатолій Іванович зазначив, що fintech – це не просто інноваційні продукти або сервіси, а новітній інструментарій, використання якого дає змогу розв’язати актуальні проблеми трансформації фінансового ринку в умовах  глобалізації та тотальної диджиталізації.

Виступаючи із доповіддю «RWA-токенізація як інноваційний інструмент управління активами», к.е.н., доцент, проректор з навчально-методичної роботи Київського інституту бізнесу та технологій Марина Рябокінь зосередила увагу учасників форуму на важливості перетворення традиційних активів на цифрові токени.

 

Володимир Корнєєв, д.е.н., професор, експерт Українського товариства фінансових аналітиків, зосередив увагу на цифровій інклюзії учасників фінансового ринку та необхідності фінансування подальших наукових розробок у царині створення fintech-інструментів для їхньої альтернативної комунікації.

Доповідь фінансового керуючого ІТ компанії Yozmatech, д.е.н., професора Зоряни Мацук щодо ризиків застосування криптовалюти в ІТ бізнесі викликала жвавий диспут, до якого долучилися усі присутні спікери. Актуальною була доповідь д.е.н, професора ЗУНУ Олени Птащенко про вплив цифрової трансформації на забезпечення фінансової безпеки.

Завершення дискусійної платформи №2 відбулося у форматі жвавої дискусії між членами наукової спільноти та представниками банківського і страхового бізнесу, серед яких Майкл Гродзінський – директор із продажів та керівник філіалу «MalamTeam» (Israel), Петро Гнатюк – регіональний директор «CIS Ivanti International» (Austria), Сергій Згонік – адвокат, Віцепрезидент Дніпровського банківського союзу (Швейцарія), Дмитро Михайленко – керуючий директор «Crowe» (Україна), які конструктивно намагалися підійти до вирішення нагальних проблем у царині надання фінансових послуг на фінансовому ринку за сучасних трендів цифровізації.

Учасники продовжили обговорення під час наступної – третьої дискусійної платформи «Диджиталізація та цифровізація страхового ринку: стратегічні вектори реформування», модераторами якої були д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу Ольга Кнейслер та PhD, Генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Олександр Берназюк.

Надзвичайно цікавою була доповідь Андрія Крисоватого, д.е.н., професора, голови Вченої ради Західноукраїнського національного університету, завідувача кафедри фінансів ім. С. І. Юрія на тему «Модерні фінансові технології: сучасні тренди і глобальні загрози», у якій доповідачем викристалізовано основні глобальні загрози, які у цивілізованому світі може спричинити  тотальна діджитлізація. 

В’ячеслав Черняховський – Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес», зосередив увагу присутніх на темі розвитку страхового ринку України в воєнний та довоєнний періоди, викликах та загрозах сьогодення, негативних трендах зниження кількості страховиків, їхніх доходів, окреслив напрями подолання учасниками страхового ринку України фінансової прірви.  

Змістовною була доповідь Олега Луцишина – к.е.н., доцента, заступника декана факультету «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти» щодо fintech-трендів, зокрема ШІ, відкритого банкінгу, цифрового кредитування, які впливатимуть на фінансовий ринок та його розвиток.

Не менш важливим був виступ Олександра Квасовського, к.е.н., доцента кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу ЗУНУ про особливості трансфертного ціноутворення  як технології управління прибутковістю та фінансовими ризиками корпоративних структур в умовах цифрової трансформації економіки.

Надзвичайно цікавими були доповіді на цій дискусійній платформі експертів-практиків, які охопили широке коло проблемних питань щодо застосування криптовалюти та ШІ в бізнесі, роль МТСБУ у визначенні стратегічних векторів цифровізації страхового ринку України, диджиталізації сервісів у міжнародному страхуванні «Зелена карта» тощо.

Дискусійна платформа завершилася полемікою та обміном думками щодо імплементації fintech-інновацій у діяльність регуляторів та піднаглядних суб’єктів, використання PerTex, InsureTech та інших fintech-інструментів як прогресивних методів впровадження Fintech у банківській та страховій сфері, напрямів модернізації фінансів бізнес-простору в епоху тотальної диджиталізації. Спілкування відбулося у форматі запитання-відповідь й не залишило байдужим жодного із присутніх.

Плідні обговорення учасників форуму сприяли обміну досвідом, ідеями і думками задля розв’язання актуальних проблем трансформації фінансового ринку за використання новітніх фінансових технологій, які відповідають сучасним глобальним трендам цифровізації.

Генеруємо нові ідеї щодо векторів розбудови фінансового ринку в умовах fintech та цифрової трансформації задля фінансової відбудови України!