Спільна школа «Глобальна інклюзивна економіка» Західноукраїнського національного університету та Тернопільської міської ради за темою «Європейська циркулярна економіка»
З 18 вересня по 30 жовтня 2024 року Західноукраїнський національний університет та Тернопільська міська рада провели Спільну школу «Глобальна інклюзивна економіка: шлях до спільного розвитку» за темою «Європейська циркулярна економіка» у межах реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module 101085640 – EICEPPMU – “European Inclusive Circular Economy: Post-War & Post-Pandemic Module for Ukraine”.
Проєкт реалізовувався на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина із залученням професорсько-викладацького колективу кафедри міжнародних економічних відносин та кафедри міжнародної економіки, а також студентів освітніх програм «Міжнародна економіка», «Міжнародний менеджмент» та «Міжнародний бізнес». Інтенсив охопив шість модулів, теоретична частина якого пройшла в ЗУНУ (м. Тернопіль), а практична в с. Яблуниця (Івано-Франківської області).
Усі 64 учасники Спільної школи пройшли курс підвищення кваліфікації та отримали відповідні сертифікати. Вручення сертифікатів відбулось 31 жовтня 2024 року в головному корпусі ЗУНУ.
Відкриваючи захід Роман Зварич (EICEPPMU Project Contact Person) – завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, окреслив основні етапи реалізації EICEPPMU Модулю та представив основних стейкхолдерів Спільної школи.
З вітальним словом до учасників звернувся Віктор Островерхов (стейкхолдер Спільної школи) – проректор з науково-педагогічної роботи ЗУНУ, окресливши важливість реалізації проєкту в межах імплементації Концепції «Екоуніверситету» та наголосив на ефективності співпраці студентів та професорсько-викладацького колективу у межах проєкту.
Також з вітанням до учасників звернувся Юрій Дейнека (стейкхолдер Спільної школи) – начальник управління з розвитку міста Тернопільської міської ради, підкресливши важливість реалізації спільних проєктів місцевої влади та закладів освіти із залученням молоді та відзначив актуальність застосування концепції циркулярної економіки в стратегії розвитку міста Тернопіль.
З підбиттям підсумків виступила Ірина Зварич (EICEPPMU Project Expert) – завідувач кафедри міжнародної економіки, окресливши вектори реалізації циркулярної економіки в Україні і регіоні, закликавши усіх до практичних кроків її імплементації та підвела підсумки спільної школи й перспективи її проведення у майбутньому.
Організатори та учасники Спільної школи залишились задоволені рівнем та якістю проведеного заходу й домовились про проведення наступних заходів із залученням ширшого кола учасників.