Науковці ЗУНУ взяли участь у відкритті Офісу зеленого переходу Міністерства економіки України.
Україна, за сприяння Великої Британії, створила новий підрозділ для кращого впровадження політик у сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу. У відкритті Офісу та тематичній конференції «Кліматична та енергетична політика України в процесі вступу до ЄС» взяли участь Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Посол Великої Британії в Україні Мартін Харріс.
Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки України, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України.
Сторони також підписали Меморандум між Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії та Міністерством економіки України щодо налагодження посиленої співпраці для впровадження Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.
Офіс підтримуватиме зусилля Міністерства економіки із впровадження політики у сфері енергетики і клімату та тих кроків, які потрібні для вступу в ЄС й досягнення наших цілей декарбонізації, зокрема і Національного плану з енергетики та клімату до 2030 року, що є дорожньою картою, яка об'єднує всі кліматичні та енергетичні політики. Він спрямований на системну трансформацію української економіки та є важливою частиною євроінтеграційного процесу.
У роботі конференції взяв участь в.о. завідувача кафедри екології та охорони здоров'я ЗУНУ Леонід Бицюра. Спільно з керівником Офісу зеленого переходу Андрієм Кітурою було обговорено можливості співпраці у сфері національної кліматичної політики та наукової взаємодії щодо екологічної експертизи євроінтеграційних процесів.
Нагадаємо, відповідно до Національного плану з енергетики та клімату Україна прагне:
- скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
- досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
- поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.
Офіс зеленого переходу є незалежним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економіки України, який допомагає впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України. Офіс зеленого переходу здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку та імплементується ГО «ДІКСІ ГРУП».
Більше про подію: